İstanbul Hurdacı

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Antigron kablo hurda fiyatı belirlenirken birçok faktör etkili olur. Hurdaların güncel fiyatları, bu alanda alış satış yapan firmalar tarafından takip edilir. Kablo hurdalar, geri dönüşüm sektöründe oldukça değerli maddelerdir. İçerisinde bulunan malzemeye ve kullanım alanlarına göre çeşitlenen kablo hurdalardan biri de antigron yani NYM türüdür.

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? Antigron kablolar, dış etkenlere karşı dirençli olacak şekilde üretilir. Piyasada oldukça geniş bir yere sahip olan antigron kablo hurdalar, dış kısmı soyulduktan sonra içindeki bakır alınarak eritme ocaklarında yeniden işlenir. Böylece kullanıma uygun hale gelir.

Kablo hurdalarının dönüştürülmesi, kaynakların verimli kullanımıyla ülke ekonomisine katkı sağlar. Antigron kablo hurda fiyatları; kablonun durumu, içerisindeki bakırın kalınlığı gibi unsurlar göz önünde bulundurularak belirlenir.

Antigron Kablo Hurda Nedir?

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? NYM olarak da adlandırılan antigron kablo hurda, içerisinde birden çok tel bulunan ve genellikle elektrik işlerinde kullanılan bakır iletkenli bir kablo türü olarak tanımlanır. Hurda durumuna gelen antigron kablolar, endüstriyel işlemlerden geçirilerek parçalar haline getirilir. İçeriğinde bulunan bakırın parçalandığında, antigron kırma bakır adını alır.

Antigron kablonun özelliği; nem oranının fazla olduğu yerlerde ve ıslak mekanlarda kullanılmasıdır. Geri dönüşüm işlemlerinden sonra %100 tekrar kullanıma uygun hale gelir. Antigron kablolar, içeriğinde bakır bulundurması ve çift katlı plastik kılıfla sarılan üç telden oluşması sebebiyle oldukça sağlam yapıdadır.

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? işlevsel özellikteki bu atıklar, iç ve dış mekânda kullanılabilecek sağlamlığa sahiptir. Yağlar, asitler ve bazlara karşı direnç göstermesi nedeniyle içerisindeki bakır, hurda haline geldiğinde tamamen dönüştürülür. 

Antigron Kablo Hurda Nerelerde Kullanılır?

Antigron kablo fiyatı ne kadar?
Antigron Kablo Hurda Nerelerde Kullanılır?

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? Antigron kablo, geri dönüşümle yeniden kullanıma kazandırılarak sıva altı ve sıva üstü gibi nemli bölgelerde ham madde ihtiyacını karşılar. İletkenlik bakımından 1 ve 2. Sınıfta yer alan antigron kablolar, hurdacılık sektöründe oldukça değerlidir. Geniş bir kullanım alanına sahip olsa da toprak altında kullanıma uygun olmayan bu kablonun yer aldığı alanlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Patlama ve yangın gibi risk taşıyan işletmeler ve endüstri bölgeleri
  • Kuru, nemli, ıslak iş yerleri ve depolar
  • Doğrudan güneş ışığına maruz kalma riski bulunmayan açık mekanlar
  • Dayanıklı yapısı olduğu için asit, baz ve yağ bulaşma riski bulunan yerler
  • Aydınlatma sistemi kurulumlarında ve güç kaynağı şebekeleri
  • Elektrik dağıtımı yapan sabit üniteler
  • Yüksek voltaj tehlikesi taşıyan alanlar
  • Hat çekme işlemlerinde ve elektrik panoları

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? Sağlam olmasıyla öne çıkan antigron kabloların iletkenlik oranı, yüksektir. Avrupa standartlarında üretilen bu malzemeler, geri dönüştürüldüğünde belirtilen tüm mekanlarda kullanıma uygundur. Endüstri alanlarından konutlara kadar pek çok yerde güvenilir bir şekilde ham madde ihtiyacını karşılar.

Antigron Hurda Kablo Alan Firmalar

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? Ülke ekonomisinde çok değerli olan antigron hurda kablo, geri dönüşümü yapıldıktan sonra tekrar kullanıma uygun hale getirilir. Bu atıkların değerini belirleyen faktör, içerisindeki bakırın kalitesi ve kalınlığıdır.

Hurda kablo alan firmalar oldukça fazladır. Konumunuza en yakın hurdacılarla iletişim kurarak antigron kablo fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Satmak istediğiniz kablo hurda analiz edildikten sonra güncel fiyatlar üzerinden değeri belirlenir.

Hurda satış işleminde, adil fiyat alarak kar etmek için doğru firma seçimi yapmalısınız. Seçtiğiniz firma, atık maddelerin piyasadaki güncel fiyatlarını yakından takip etmelidir. Dilerseniz firma çalışanları bulunduğunuz konuma gelerek alış işlemini gerçekleştirmelidir.

Antigron Kablo Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Antigron kablo hurda fiyatı ne kadar
Antigron Kablo Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Antigron kablo hurda dışında alım-satım yapılan pek çok farklı kablo türü bulunur. Hurda niteliğindeki bu materyallerin fiyatı belirlenirken uygulanan net bir yöntem yoktur. Bunun nedeni, kablo fiyatlarının dünya piyasası tarafından belirlenmesi ve fiyatlarda meydana gelen dalgalanmalardır.

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? Kullanım amacını kaybeden ve artık kullanıma uygun olmayan kablolar, hurda olarak adlandırılır. Hurda kablo alan firmalar, kabloların dış plastik kısımları soyulmuş ya da soyulmamış olmasına göre fiyat belirler. Antigron kablo hurdalarda içerisindeki bakır ya da alüminyum varlığı ve tellerin kalınlığı ücretlendirme konusunda en önemli etkendir.

Antigron kablo hurda, nem oranının yüksek olduğu, ıslak mekanlarda kullanılabilen dayanıklı kablo türlerinden biridir. Toprak altı kullanımı hariç tüm mekanlarda sıva altı ve sıva üstünde yer alabilir. Bu da atığın işlevini arttırarak değerini yükseltir. Kullanım alanının genişliğinden dolayı hurdacılık sektöründe büyük bir değeri vardır. 

Güncel Antigron Kablo Hurda Fiyatları

Dışı plastik içi bakır malzemeden oluşan antigron kablo hurdalar için alım-satım işlemleri birçok kişi tarafından yapılır. Güncel fiyatlar belirlenirken kablonun verimliliği ve içeriğindeki tellerin kullanım durumu gibi faktörler belirleyicidir.

Antigron Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar? Kablolarda fiyatlandırma işlemi yapılırken öncelikle dışındaki plastik kısım soyulur. Kablodan çıkan bakır oranı tartıldıktan sonra fiyat belirlenebilir. Antigron kablo hurdaları satarak geri dönüşüme kazandırmak isteyenler için güncel fiyat 80-120 TL aralığındadır.

Verilen fiyat aralığı, 2023 kablo hurda fiyatlarına göre günceldir. Hurda kablo piyasasının durumu ve bahsedilen çeşitli etkiler göz önünde bulundurularak değerlendirilebilir. Güncel fiyatlara ulaşmak için firmamızla iletişime geçebilir, satış işleminden yüksek kar elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara