Alüminyum Hurda Kablo Fiyatı

Alüminyum hurda kablo fiyatı, geri dönüşüm yapan fabrikaların talep durumu neticesinde belirlenmektedir. Hurda alım yerleri, hurdaları geri dönüşüm fabrikalarına satmaktadır. Geri dönüşüme karşı artan ilgi hurda malzemelerinin daha fazla talep edilmesini sağlamıştır. Hurda sektörü, bu arz talep dengesi ile gelişmiştir.

Geri dönüşüm fabrikalarında birçok farklı malzemenin dönüşümü yapılabilmektedir. En çok kullanılan malzeme hurda alüminyum kablolardır. Bu yüzden hurdaya verilen malzemeler arasında alüminyum kablolar büyük yer kaplamaktadır. Alüminyum hurda kablo fiyatı da piyasadaki duruma göre farklılık göstermektedir.

Kablo Hurdası Alımı

Hurda sektöründe kablo en çok talep edilen malzemelerden biridir. Hatta sadece hurda kablo alanında çalışan uzmanlar bulunmaktadır. Hurdacılar, geri dönüşüm tesisleri ile iş birliği yaparak hurda malzemeleri firmalara satmaktadır. Bu malzemeler geri dönüşüm fabrikalarında tekrar kullanılabilmek için belirli işlemlerden geçirilir. İşlemler sonucunda fabrikaya hurda olarak giren malzemeler yenilerek tekrar kullanıma hazır hale gelir.

Kablo hurdası alımı yapan yerler, genellikle kablonun kilosuna göre ya da metresine göre alım yapmaktadır. Bu kıstas alım yapan yerin tercihine göre değişebilmektedir. Malzemenin kilosu ya da metresi arttıkça hurda kablo fiyatları da aynı orada artış göstermektedir.

Hurda kablo alımında kablonun türü de önem göstermektedir. Hurda alan yerler, geri dönüşüm değeri olan farklı türlerde kabloları alabilmektedir. En çok talep gören kablo türleri bakır, alüminyum, antigron, kalın damar, TTR, çelik kaplama, yer altı enerji ve alüminyum kaplı bakır kablo olarak bilinmektedir.

Bu malzemelerin her birinin fiyatlandırması değişmektedir. Kablo hurda fiyatları göz önüne alındığında en pahalı malzemenin bakır, diğerlerine göre en ucuz malzemenin de alüminyum olduğu bilinmektedir. Fiyatlandırma yapılırken bu bilgilere göre hareket edilmektedir.

Hurda Kablo Alan Yerler

alüminyum hurda kablo fiyatı
Çınar Hurda olarak, alüminyum hurda kablolarınızı alıyoruz.

Hurda kablo alan yerler en çok İstanbul bölgesinde bulunmaktadır. Bu sebeple hizmet alanımız sadece İstanbul il sınırlarını kapsamaktadır. Alüminyum hurda kablo fiyatı, daha iyi bir hizmet sağlamak için hurda kablo alımı yapan yerleri bölgelere göre ayırdık. İstanbul ili Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası olarak iki ana bölgeye ayrılmaktadır. Anadolu Yakası hurda kablo olan yerler:

 • Adalar, Ataşehir,
 • Beykoz,
 • Çekmeköy,
 • Kadıköy,
 • Kartal,
 • Maltepe,
 • Pendik,
 • Sancaktepe, Sultanbeyli
 • Şile,
 • Tuzla,
 • Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde bulunmaktadır.

Anadolu Yakası’nda ikamet ediyorsanız size en yakın hizmet alanımızı tespit ederek alışveriş yapmanız öneririz.

Avrupa Yakası hizmet bölgelerimiz:

 • Arnavutköy, Avcılar,
 • Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beyoğlu,
 • Çatalca,
 • Esenler, Esenyurt, Eyüp,
 • Fatih,
 • Gaziosmanpaşa, Güngören,
 • Kağıthane, Küçükçekmece
 • Sarıyer, Silivri, Şişli, Sultangazi,
 • Zeytinburnu olarak bilinmektedir.

İstanbul’un ilçelerine dağılmış bulunan hizmet sağlayıcılarımız sayesinde kendinize en yakın hurda alım yerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Hurda Karışık Kablo Fiyatı

Alüminyum hurda kablo fiyatı, karışık hurda materyali, birkaç hurda malzemesinin karışımı için kullanılan bir tabirdir. Bu karışımda demir, nikel, alüminyum ve bakır olabilmektedir. Bu malzemelerin karışım oranı hurda alım yeri tarafından tespit edilerek özel olarak ücretlendirilmektedir.

Hurda kablo fiyatları, hurdanın cinsine ve kilosuna göre farklılık göstermektedir. Hurda fiyatını asıl belirleyen unsur ise piyasanın durumudur. Fabrikaların alacağı malzemelerin piyasada bulunma durumu ve talep durumuna göre fiyatlandırması azalıp artmaktadır. Genellikle kilogram cinsi üzerinden fiyat tarifesi oluşturulmaktadır.

Her kablo türünün fiyatı değişmektedir. Hurda kablo fiyatları belirlenirken kablonun cinsine ek olarak kablonun kalitesi de göz önünde bulundurulur. Kablonun kalitesi ise kablonun içindeki gerilim değerine, aşındırıcı malzemenin kalitesine ve kablonun hasar durumuna göre belirlenmektedir. Soyulmuş kablo ve soyulmamış kablo ayrımı da fiyatlandırmada önemli bir rol oynar. Soyulmamış kablo fiyatı, soyulmuş kablo fiyatından daha uygundur. Kablonun soyulmuş olması, hurda alımı yapanlar için daha çok tercih edilen bir durumdur.

Alüminyum Hurda Kablo Fiyatı Listesi

alüminyum hurda kablo
Alüminyum hurda kablo fiyatı diğer hurda türlerinde olduğu gibi belli başlık faktörlerle değişir.

Alüminyum hurda kablo, piyasada en çok kullanılan ve talep gören hurda kablo türüdür. Çünkü diğer hurda kablo fiyatları daha pahalıdır. Alüminyum kablonun diğer kablo türlerine göre hem maliyeti daha azdır hem de kullanım alanı daha fazladır. Alüminyum hurda kablo fiyatı, bu yüzden kablo alım yerleri tarafından en çok alımı yapılan ürünlerden biridir. Alüminyum hurda kabloların farklı çeşitleri bulunmaktadır:

 • Araiş Levha,
 • Profil Alüminyum,
 • Sert Alüminyum,
 • Tel Alüminyum,
 • Jant Alüminyum olarak bilinmektedir.

Alüminyum hurda kablo fiyatı, ürünün kalitesine göre de değişebilmektedir. Kablo, alüminyum liflerden oluşmaktadır. Bu lifler ne kadar fazlaysa malzeme de o kadar kaliteli demektir ve fiyatlandırması da bu duruma bağlı olarak daha pahalı olmaktadır.

Alüminyum Hurda Kablo Kilo Fiyatı

Hurda sektöründe fiyatlandırma dinamiktir. Bunun dışında farklı hurda alım yerleri de farklı fiyatlandırma yapabilmektedir. Bünyemizde bulunan hurda alım yerlerinde alüminyum hurda kablo fiyatları kg cinsindenbelirlenmektedir. Alüminyum hurda kablo fiyatı, malzemenin yoğunluğuna ve cinsine göre net bir ücret verilmektedir.

Geri dönüşüme vermek istediğiniz hurda malzemelerinizin nasıl ücretlendirileceğini bilmiyorsanız sitemizde yer alan iletişim numaralarından ulaşarak ücretsiz bir şekilde fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sahip olduğunuz hurdaları hurda alım yerlerine vermek istiyor ama nasıl ulaşım sağlayacağınızı bilmiyorsanız ücretsiz nakliye hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bölgenizde bulunan en yakın alım yerinde çalışan ekibimiz hurdanızı adresinizden teslim alacaktır.

2023 Kablo Hurda Fiyatları

Hurda kablo fiyatları 2023 yılında diğer birçok sektörde de olduğu gibi artış yaşamıştır. Piyasadaki değişimler fiyat tarifimize yansımaktadır. Sürekli değişen fiyatları takip edebilmek için sitemizden yardım alabilirsiniz. Güncel hurda fiyatlarını sitemizde bulunan ve belirli aralıklarla güncellenen hurda kablo fiyatları listemizde bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alüminyum Kablo Fiyatı Neden Değişir?

Alüminyum kablonun fiyatı içindeki malzemenin cinsine ve yoğunluğuna göre farklılık gösterir.

İstanbul’da Kablo Hurda Alımı Yapan Yerler Nerede?

İstanbul’da kablo hurda alımı yapan yerlere ulaşmak için arama motoruna “İstanbul hurda alım yerleri” yazarak arama yapabilirsiniz. İstanbul’un her ilçesinde hurda kablo alım hizmeti bulunmaktadır.

Soyulmuş Kablo Nedir?

Hurda kablonun dışındaki plastik kısmın soyulması durumunda kabloya soyulmuş kablo denir. Hurda alımı yapan yerler tarafından çoklu alımlarda soyulmuş kablo avantaj sağlamaktadır.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara