İstanbul Hurdacı

Bakır Tel Hurda Fiyatı Neye Göre Belirleniyor?

Bakır, hurda toplama ve geri dönüşüm söz konusu olduğunda en değerli metaller arasında yer alır. Sonsuz sayıda yeniden kullanıma sahiptir. Motorlarda, bilgisayarlarda, inşaatlarda, endüstriyel makinelerde ve daha pek çok farklı alanda kullanılır. Yaygın olarak bulunması sebebiyle de çeşitli sektörler ve hurdacılar tarafından öncelikli olarak tercih edilir. Bu noktada hurdalarını satmak isteyen insanlar, bakır tel hurda fiyatı hakkında araştırma yapar.

Bakır; paslanmaz özelliğine sahip, elektrik ve ısı malzemelerinde, metal alaşımlarında, kuyumculukta ve madeni para yapımı gibi pek çok üründe kullanılan, oldukça önemli bir madendir. Kolay bir şekilde işlenebilmesi sebebiyle piyasa içerisinde farklı bakır hurda türleri mevcuttur. Bu noktada en çok kullanılan bakır çeşidi bakır tel hurdasıdır.

Bakır Tel Hurda Fiyatı Bakır tel hurda, günümüzde aktif olarak; elektrik kablolarında, sıhhi tesisatta ve diğer inşaat uygulamalarında yaygın biçimde kullanılan bir metaldir. Ayrıca; mücevherler, madeni paralar ve diğer dekoratif öğeler için de oldukça popülerdir. Peki, bakır tel hurda nedir? 

Bakır Tel Hurda Nedir?

Bakır tel hurda fiyatı neye göre belirleniyor
Bakır Tel Hurda Nedir?

Bakır, doğada bakır sülfitler veya bakır oksitler halinde bulunan kızıl renkli madenlerdir. İşlenmesi sonucu oluşturulan ve içerisinde birçok farklı demir miktarını barındıran değerli bir metaldir. Bu malzemenin hurdası ise artık kullanılmayan, geri dönüştürülebilen bakırlardır. Kolay şekillenebilir yapısı ve hem ısıyı hem de elektriği iyi iletmesi sebebiyle toplama ve geri dönüşüm noktasında oldukça yüksek bir öneme sahiptir.

Bakır tel hurda, geri dönüşüm noktasında önemli bir döngüye sahiptir. Madenin işlenmesi ve tel haline getirilmesiyle oluşan bu hurda türü; evde, ofiste, okulda, parkta ve bahçede kullandığınız pek çok malzeme içerisinde bulunur. Dolayısıyla yaygın ve fonksiyonel bir kullanımı mevcuttur. Bu nedenle önemli bir kaynak ve enerji harcanmasına sebep olur. Fakat sınırsız bir şekilde yeniden kullanıma sunulabilmesi, bu faktörleri en aza indirgeyerek doğanın dengesini potansiyel şekilde korumaktadır.

Bakır Tel Hurda Fiyatı Siz de elinizde bulunan bakır tel hurdaları geri dönüşüm süreçlerine dahil ederek hem bireysel ekonominize hem de doğal kaynakların yeniden kullanımına katkı sağlayabilirsiniz.

Bakır Tel Hurda Nerelerde Kullanılır?

Bakır tel hurdası; elektrik-elektronik, otomotiv, kimya, demir-çelik gibi pek çok endüstri içerisinde yaygın olarak kullanılır. Dolayısıyla günlük ve genel kapsamda birçok malzemede bulunur. Bu noktada oldukça kullanışlı ve işlevseldir. Bakır tel hurdasının en geniş kullanım alanları, aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • Elektrik Tesisleri
 • İnşaat
 • Ulaşım Makineleri
 • Ev Tesisatları
 • Ev Aletleri
 • Elektronik Eşyalar
 • Telefon Santralleri
 • Isı Cihazları

Bakır Tel Hurda Fiyatı Bakır tel hurdalarının pek çok alan içerisinde yaygın olarak kullanılması, duyulan talebin devamlı olarak yükselmesine ve bu malzemenin daha değerli hale gelmesine sebep olmuştur. Ayrıca geri dönüşüm sektörü kapsamında da büyük bir enerji ve doğal kaynak tasarrufuna önemli katkı sağlamıştır. Bu sebeple piyasanın vazgeçilmez unsurları olarak yer edinmiştir. 

Bakır Tel Hurda Alan Yerler

Bakır tel hurda fiyatı neye göre belirleniyor
Bakır Tel Hurda Alan Yerler

Sanayi alanının oldukça gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla beraber pek çok hurda kablo alan firmalar ortaya çıkmıştır. Bununla beraber hurdacılık ve geri dönüşüm sektörleri de büyük bir önem kazanmıştır. Toplum bilincinin ve çevre farkındalığının artmış olması, bu işletmelere karşı olan talebi yükseltmiştir. Hurdalarını satmak isteyen pek çok insan tarafından araştırılmasına sebep olmuştur.

Bakır Tel Hurda Fiyatı Siz de elinizde bulunan bakır tel hurdaları satmak istiyorsanız Türkiye’nin dört bir yanından hurdacılara erişebilirsiniz. Sektörde profesyonel faaliyet gösteren firmamız Çınar Hurda’yla da iletişim kurarak atıl malzemeler hakkında bilgi alabilir, satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Hurda Bakır Tel Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bakır Tel Hurda Fiyatı Bakır tel hurdalar, içerisinde farklı metalleri barındırması ve pek çok alanda kullanılması sebebiyle öncelikli olarak tercih edilen bir hurda türüdür. Kolay işlenebilir yapısı sayesinde de fonksiyonel işlevlere sahiptir. Bu noktada çeşitli faktörlerden kaynaklı olarak fiyatları değişkenlik gösterir. Hurda bakır tel fiyatları belirlenirken aşağıdaki unsurlar etkili olmaktadır:

 • Londra Metal Borsası (LME)
 • Piyasa Verileri
 • Arz-Talep Dengesi
 • Döviz Kuru

Genel olarak bakır tel fiyatları hurda niteliğinde olduğunda gündelik değişken bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla hurdacılık sektöründeki firmalar, güncel borsayı ve LME’yi baz alarak fiyatlandırma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bunlara ek olarak ülkenin ekonomik durumu da bakır tel hurda fiyatı konusuna etki etmektedir. Siz de web sitemizde yer alan iletişim hatlarından bizlere ulaşarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Hurda Bakır Tel Kg Fiyatı Nedir?

Bakır tel hurda fiyatı neye göre belirleniyor
Hurda Bakır Tel Kg Fiyatı Nedir?

Hurdacı firmaları, bakır tel hurda alırken kilogram hesabı yaparak satın alır. Bu süreçte de kalitesi ve türü kapsamında işlem yapar. Ancak hurdaların fiyat hususunda değişken bir yapıya sahip olması hurda bakır tel kg fiyatı hakkında net bir bilgi vermeyi zorlaştırır. Bu minvalde piyasa verileri kapsamında ortalama olarak 160 ila 170₺ arasında fiyat vermek mümkündür.

Piyasanın hareketli yapısı, küresel ve bölgesel ekonominin sürekli dalgalanması, bakır tel hurda fiyatı noktasında da anlık güncellemelerin oluşmasına sebebiyet vermiştir. Dolayısıyla net fiyat bilgisini en sağlıklı şekilde hurdacınızdan alabilirsiniz. Ayrıca web sitemizde yer alan listeden de faydalanarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara