İstanbul Hurdacı

Hurda Kablo Fiyatları 

Hurda kablolar, sektörde alımı en çok yapılan ürünler arasında yer alır. Kablo hurdanın içinde genellikle bakır tel bulunmaktadır. Bakır, hurda sektörü için değerli bir maddedir. Çünkü bu ürün geri dönüştürülerek çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Hem kolay şekil alabilen hem de iletken bir madde olduğu için inşaat ve elektronik sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerde tercih edilir. 

İhtiyaç alanı oldukça fazla olan atıl kablolar, sıklıkla alınıp satılır. Bu sebeple çoğu kişi elinde kalan atık kabloları çöpe atmak yerine değerlendirmek istemektedir. Yazımızda hurda kablo fiyatları ve türleri hakkında önemli detayları okuyabilirsiniz.

Hurda Kablo Çeşitleri ve Fiyatları 

Hurda kablo fiyatları
Hurda Kablo Çeşitleri ve Fiyatları 

Hurda kablo denilince akıllara ilk olarak tek tip bakır kablolar gelmektedir. Fakat piyasada farklı alanlarda kullanıma uygun olan çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Bu kablolar içerisindeki değerli materyallerin miktarına ve genişliğine göre fiyat farklılıkları göstermektedir. İçerisindeki malzemenin oranına göre hurda kablo çeşitleri:

 • 4/16 kablo: Bu kablo tipi neme karşı dayanıklı olduğu için elektrik tesisatlarında fayda sağlar.
 • 4/18 kablo: Yapısı sebebiyle daha çok telekomünikasyon alanında kullanılmaktadır. Diafon ve alarm sistemlerinin içinde yer alır.
 •  4/24 kablo: Bilgisayar gibi elektronik cihazları şarj etmek için kullanılır. 
 • 4/30 kablo: Genellikle bina içi sistemlerde ve mühendislik işlemlerinde tercih edilir.
 • 4/50 kablo: Enerji sistemlerinde bu kablo tipi seçilir ve genellikle toprak altına döşenir.
 • 3/2.5 kablo: Yoğun olarak şebeke yapısında bulunur. Güç dağıtımı sağlamak için kullanılan dayanıklı bir kablo türüdür.

Yukarıda anlattığımız kablo türlerinin içerisinde yer alan bakır alaşımı oranı farklılık gösterir. Bu sebeple hurda kablo fiyatları değişiklik göstermektedir. Sitemizde yer alan numarayı arayarak hurdalarınız için fiyat alabilirsiniz.

Enya Hurda Kablo Fiyatları

Enya kablolar, elektrik ve iletişim alanında kullanılan kablo türüdür. Hurdacılar tarafından alımı en çok yapılanlar arasındadır. Geri dönüştürülmesi ile yine aynı sektörde kullanılır. Enya hurda kablo değerleri piyasanın durumuna göre farklılık oluşturabilir. Sektördeki alış fiyatı, kablonun durumuna, miktarına, verimine ve güncel dolar kuruna bağlıdır. Hurdacı firmaları, tüm bu durumları göz önünde bulundurarak bir fiyatlandırma yapmaktadır.

Tek Damar Hurda Kablo Fiyatları 

Tek damar kablolar, PVC kaplama özelliğine sahip iletkenlik özelliği gösteren bir türdür. Genellikle sabit tesislerde ve dağıtım panolarında kullanılır. Bunun haricinde, kuru veya kapalı yerlerde de kullanıma uygundur. Yapısı itibariyle sıva altı, sıva üstünde veya boru içinde de kullanılabilir. Tek damar hurda kablo fiyatları genellikle haftalık olarak güncellenmektedir. İnşaat alanında çok fazla kullanıldığı için piyasadaki durumu sürekli farklılık gösterir

Yer Altı Hurda Kablo Fiyatları

Yer altı hurda kablolar, yüksek voltajlı elektrik akımı içeren işler için kullanılır. Diğer kablolara nazaran daha kalındır ve yer altında kullanıma uygun özelliklerde üretilmiştir. Genellikle ses ve video gibi iletişim sinyallerini iletmek ve aktarmak için tercih edilir. 

Yer altına döşendikleri için çok dayanıklı bir yapıya sahip olsalar da yine de kazı durumlarında zarar görebiliyorlar. Bu nedenle artık ana işlevini yerine getiremeyen ürünler hurda olarak tekrar kullanıma sokuluyor. Yer altı hurda kablo fiyatları diğer kablo türlerine göre daha pahalıdır. Çünkü dayanıklılığı ve yapımında kullanılan malzemelerin fazla olması pahalı olmalarına sebep olmaktadır.

Cat 6 Hurda Kablo Fiyatları 

Cat 6 kablo, veri taşımak için kullanılan bir kablo cinsidir. Gigabit hızında veri taşıyan UTP kablo türleri arasında en gelişmiş olandır. Ofis sistemlerinde, güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. CCTV güvenlik sistemlerinin daha iyi sonuç vermesi için de tercih edilir. 

Ofis içi dizayn değişikliklerinde ya da farklı inşaat işlemlerinde bu kablolar zarar görebilmektedir. Zarar görenleri, hurdacı firmalara vererek hem gelir elde edersiniz hem de geri dönüşüme fayda sağlamış olursunuz. Cat 6 hurda kablo fiyatları sitemizde yer almaktadır. Ayrıca sitede yer alan fiyat listesi düzenli olarak güncellenmektedir.

Hurda Kablo Kilosu Ne Kadar? 

Hurda kablo fiyatları
Hurda Kablo Kilosu Ne Kadar? 

Hurda kablo fiyatları genellikle kilogram cinsinden belirlenmektedir. Çünkü hurdanın içindeki maddelerin alış ve satış işlemleri, kilogram cinsinden hesaplanır. Hesaplama esnasında değerlendirilen yapıları ile hurda kablolar birçok farklı türe ayrılmıştır. Bu türler içinde:

 • Karışık Kablo Hurdası,
 • Çelik Zırh Hurda Kablo,
 • Antigron Kablo,
 • Fare Yemez Kablolar,
 • Yer Altı Enerji Kablosu,
 • Tek Damar İç Tesisat Kablosu,
 • TTR Hurda Kablo yer almaktadır.

Her bir kablo cinsinin fiyatı kullanıldığı alana göre değişmektedir. Ayrıca firmalar, aldıkları ürünleri geri dönüşüm yapan şirketlere satmaktadır. Bu işlemlerin, kilogram bazında yapılması iş yükünün azaltılmasına katkı sağlar.

Güncel Hurda Kablo Fiyatları 

Hurda kablo fiyatları
Güncel Hurda Kablo Fiyatları 

Hurda kablo fiyatları devamlı biçimde güncellenmektedir. Çünkü ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar sebebiyle dolar sürekli bir artış içindedir. Dolar kurunun değişkenliği metallarin piyasa değerini doğrudan etkiler. Bu sebeple hurda kablo fiyatları belirli aralıklarla piyasaya uygun hale getirilir. Güncel hurda kablo fiyatları için sitemizde bulunan listeden yararlanabilirsiniz. WhatsApp dan görsellerinizi paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Karışık Kablo Hurdası Nedir?

Karışık kablo hurdası, bütün kablo çeşitlerinin karışık olarak bir arada yer almasıdır. Aynı zamanda hangi tür kablonun ne yoğunlukta yer aldığı önemsizdir. Çünkü bu tür materyallerin değeri belirli bir kilogram fiyatı üzerinden hesaplanır.

Kablo Hurdası Nedir?

Çeşitli alanlarda kullanılan kabloların artık işlevini yitirmiş haline hurda kablo denir. Hurda kablolar; bakır, alüminyum, nikel, krom vb. maddelerden oluşabilir. Bu ürünlerin içerisinde yer alan maddenin değerine göre fiyatlandırması yapılır.

Çelik Zırhlı Kablo Nedir?

Çelik Zırhlı fiber kablolar, dış kılıfının yapısında metal zırh olan kablolardır. Özellikle fiber ağlar için kullanılır. Çünkü esnek yapısıyla içindeki maddeye tam koruma sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara