İstanbul Hurdacı

İzoleli Bakır Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Değerli metaller denildiğinde akla ilk olarak altın, gümüş ve platin gelir. Bunlar birçok alanda kullanılan, görsel olarak tatmin edici malzemelerdir. Ancak geri dönüşümün değerinin anlaşıldığı ve önem kazandığı günümüzde bakır, kıymetini git gide artırarak üst sıralara tırmanmaktadır. Bu metal, kolayca yenilenerek tekrar kullanıma uygun duruma getirilebilir. Hal böyle olunca geri dönüşümün diğer çeşitleri gibi izoleli bakır hurda fiyatı da merak konusudur.

İzoleli Bakır Hurda Nedir? 

İzoleli bakır hurda fiyatı
İzoleli Bakır Hurda Nedir? 

Demir ve alüminyumdan sonra sanayide en çok aranan metal olan bakır, git gide değer kazanmaktadır. Birkaç yıl içinde bu malzemenin değerinin metrik ton başına 51.000 dolara varacağı tahmin edilmektedir. Bu olayda, bakırın birçok farklı çeşidinin geri dönüşüm ile yeniden kullanılabilmesinin de etkisi büyüktür. Yenilenebilir enerji kapsamına girmeye başlayan bakır hurdacılığının bir alt türü de izoleli bakır hurdacılığıdır.

İzoleli bakır; iletken metalden yapılan tel ya da boru gibi eşyaların daha sağlam olması için çeşitli malzemelerle kaplanmış halidir. İzoleli bakır hurda fiyatı bu kaplama sayesinde eşyalar; sıcaklık, pas, kireç gibi durumlardan korunmuş olur. İzoleli bakır hurda da bu materyalin, geri dönüşüme hazır haline verilen isimdir. Böylece söz konusu materyal bileşenlerine ayrılacak ve yeniden kullanılabilecektir.

İzoleli Bakır Hurda Nerelerde Kullanılır? 

Bakır, iletken ve esnek bir maddedir. Bu onu birçok metal türünden daha cazip kılar ve elektronik aygıtların vazgeçilmezi haline getirir. Ancak bakırın iletken vazifesini yerine getirmesi için yalıtılması gerekir. Böylece ince ve hafif ürünler darbe almaktan korunmuş olur. Ayrıca yalıtkan bir maddeyle çevrelenmesi de taşınmasını mümkün kılar, suyun ve sıcaklığın etkilerinden zarar görmeyecek hale getirir.

İzoleli bakır hurda fiyatı izole edilmiş bakır hurdalar genellikle tel, kablo ya da boru şeklinde bulunmaktadır. Çünkü en çok bu tür ürünlerin izolasyona ihtiyacı vardır ve boyutları bunu maliyetsiz kılar. Bilhassa iletişim sektöründe kullanılmaya başlanılan izole bakır kablolar, parazit oluşumunu da engeller. 

İzoleli bakır hurdaların kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

  • Elektrik ürünler
  • Elektrik kullanan tüm sanayi kuruluşları
  • Telekomünikasyon şirketleri
  • Doğalgaz ve klima sistemleri
  • Elektrik panoları gibi her türden aydınlatma sistemleri

Görüleceği üzere izoleli bakır, ürünün her sektörde ve koşulda kullanılabilmesini sağlar. İletken metali saran yalıtkan kısım, bu duruma imkan verir ancak hurda halindeyken bunların ayrılması gerekebilir. İzoleli bakır telin, kablo ve boru hurdaların da kullanım alanları mevcutken yenilenmesi en sağlıklı yöntemdir. Bu yol tercih edilirse üstte kalan yalıtkan kısım soyularak değerli bakır ortaya çıkarılır. Biriken bakır, tel halinde büyük bobinler etrafına sarılarak toplanır.

İzoleli Bakır Hurda Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

İzoleli bakır hurda fiyatı
İzoleli Bakır Hurda Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

İzoleli bakır hurda fiyatı birçok faktöre bağlı olarak şekillenir ve bu sebeple sabit değildir. Talebin her geçen gün artması, ürünün değerlenmesini sağlar. Aynı zamanda yenilenebilir enerji gözde hale gelmekte ve pragmatiklik, çevre temizliği hassasiyetiyle birleşmektedir. Bu durum bakır hurdacılığının her türünün popülerleşmesine ve doğal olarak ekonomik kazanç elde edilmesine imkan verir. 

Öte yandan izoleli bakır hurda, genel olarak arz ve talep dengesine göre şekillenir. Yerel bölgede geri dönüşüme yollanan bu metalin yoğunluğu ile ihtiyaç duyulan sektörlerin dağılımı belirleyici olacaktır. İzoleli bakır hurda fiyatı ağırlığına göre artış gösterir. Çünkü bekleyince değer kaybeden bir ürün değildir. Bu yüzden de kullanımdan çıkan ürünlerin atılması yerine biriktirilmesi daha doğru bir karar olacaktır.

Güncel İzoleli Bakır Hurda Fiyatı 

İzoleli bakır hurda fiyatı
Güncel İzoleli Bakır Hurda Fiyatı 

İzoleli bakır hurda fiyatı, ürünün kalite ve saflığına göre değişim gösterir. Bu yüzden yanmış, korozyona uğramış, paslanmış, kireçlenmiş materyallerden yüksek bir tutara satış yapmak zordur. Malzemenin mevcut dayanıklılığı, fiyatı belirleyen nihai etkendir.

Bakır hurdasının en çok ihtiyaç duyulan malzemelerden olmasından dolayı piyasası da çok hareketlidir. Her sektörde kullanılan ve böylece her alandan geri dönüşüme sunulan bir üründür. Güncel izoleli bakır hurda fiyatları bu faktörlere bağlı olarak sabit değildir. Çınar hurda olarak hurda bakırlarınızı ederinden hesaplama ile alım yapıyoruz. Uzman kadro ve ekipmanlarımız ile siz değerli müşterilerimize daha hızlı ulaşım sağlıyoruz. WhatsApp yolu ile görsellerinizi bizim ile paylaşabilirsiniz. Yada bizleri arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Ödemeleriniz isterseniz EFT yolu ile isterseniz nakit bir şekilde yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara