İstanbul Hurdacı

Hurda Kablo Alan Yerler

Elektrik enerjisini iletip iki elektronik cihaz arasında bağlantı sağlayan kabloların da diğer tüm eşyalar gibi belli bir kullanım süresi vardır. Bu süreyi tamamlayan kablolar eskisi gibi verimli bir şekilde iletkenlik sağlayamadığı için hurda olarak nitelendirilir. Hurda kabloların içinde yer alan bakır ve alüminyum teller iletkenlik açısından değerli olduğundan, bu atıklar hurda kablo alan yerler, aracılığıyla geri dönüşüm işlemlerinde sıklıkla kullanılır.

Sağlanan hizmet kapsamında; eskimiş ve işlevselliğini yitirmiş ürünler, farklı sektörlerde ham madde olarak değerlendirilmek üzere gelişmiş yöntemlerle geri dönüştürülerek kullanıma kazandırılır.

Hurda Kablo Alım İşlemleri Nasıl Yapılır?

hurda kablo alan yerler, çeşitli büyüklükteki hurda firmaları, kullanılmayacak durumdaki kabloların alımını yaparak geri dönüşüme kazandırmak için değerlendirir. Bu noktada önemli olan; atıkların eski ve yıpranmış ancak yeni bir form kazandırılmaya elverişli olmasıdır.

Bazı büyük hurda firmaları alacağı kabloları çeşidine, içindeki metalin türüne ve oranına göre sıralayıp belirlediği niteliklere göre seçerek daha avantajlı bir alışveriş gerçekleştirir. Firmanız için hurda kablo alımı işlemi yaparken aşağıdaki aşamalara

dikkat edebilirsiniz;    

  • Hurda kablo alımında, fiyat teklifinde bulunmak için önce hurdayı görmeniz ve incelemeniz gerekir. Bu konuda uzman bir yetkili ile görüşüp, müşterinin elindeki hurdayı inceleyerek doğru ürünü tercih edebilirsiniz.
  • Ürün için fiyat teklifini kilo bazında vermeniz gerektiğinden güvendiğiniz, hurda kablonun içine yabancı cisim karıştırmayacak bir müşteri tercih etmelisiniz.

Hurdaya çıkan eskimiş kabloların dış kısmı soyulup içindeki bakır, alüminyum gibi iletkenler yüksek ısıda eritilerek geri dönüşüme kazandırılır. hurda kablo alan yerler, ev ya da iş yerinizde bulunan eskimiş kablo dışında, yıkılacak bina tesisatında kullanılan kablolar da hurda firmasına satış için uygundur.

Alımı Yapılan Hurda Kablo Çeşitleri

Hurda kablo alan yerler
Alımı Yapılan Hurda Kablo Çeşitleri

Hurdacı firmaları farklı türde pek çok kablonun alımını yapar. Bunları genel olarak; ev kullanımına hitap edenler ya da endüstriyel nitelikli olanlar şeklinde sınıflandırabiliriz. Evlerde kullanılan elektronik eşya kabloları bükümlü modellerken, endüstriyel çeşitler genellikle koaksiyel ürünlerdir. hurda kablo alan yerler, ayrıca hurda kablo çeşitliliğini belirleyen bir diğer faktör de ürünün içerisinde bulunan bakır oranıdır. Bu oranlar aşağıdaki gibidir;

  • % 30 bakır hurda kablo
  • % 40 bakır hurda kablo
  • % 50 bakır hurda kablo

Ürünün kullanım alanı da atık çeşidini belirleyen faktörler arasında yer alır. Yeraltına döşenen modellerle alçak gerilim hatlarında kullanılan kablolar aynı olmadığı için bunların hurdaya çıkan halleri de aynı sınıfa dahil olmaz. hurda kablo alan yerler, hurda kablonun tesisat tipi olması da aynı şekilde atık çeşidi üzerinde belirleyicidir. İç tesisatta kullanılan hurda kablo ile klasik tek damarlı tesisat kablosu aynı değildir.

Hurda Kablo Firması Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Hurda kablo alan yerler
Hurda Kablo Firması Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Hurda kablolar, iletkenliğini kaybettiği ve dış kısmı da zamanla soyulduğu için hem işlevsel hem de güvenli değildir. Evde gereksiz yer işgal ettiği gibi doğada ayrıştırılması da uzun zaman alacağından, atık kabloyu çöpe atmak çevre kirliliğine neden olur. hurda kablo alan yerler, bu hurda kabloları, ideal fiyat aralıklarıyla satın alan firmalara göndererek, elinizde bulunan fazlalık atıkları geri dönüşüme kazandırabilirsiniz.

Hurda kablo satışı yapacaksanız kablonun alım – satımını yapan firmalara dikkat etmeniz gerekir. Kalitesinden emin olduğunuz, piyasa değerine uygun fiyat belirleyen deneyimli bir marka tercih etmelisiniz.

Eğer hurda kabloyu fabrikanızda ham madde olarak kullanacaksanız kablo içeriğinde kullanılan iletkenin bakır, alüminyum ya da çelik olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Otomotiv sektöründe tel yalıtımında kullanılmak üzere hurda kablo tercih edecekseniz, daha iletken olduğu için yüksek bakır oranına sahip hurda kabloları tercih edebilirsiniz.

Hurda kablo satışında, doğru bir firma ve malzeme seçimi yapabilmek için yukarıda belirtilen faktörlerin yanında dikkat etmeniz gereken diğer noktalar aşağıdaki gibidir:

  • Seçeceğiniz firmanın deneyimli ve güvenilir olması
  • Firmanın ihtiyaç duyduğu hurda kablo ile sizde bulunan ürünün aynı cins olması
  • Satış yapacağınız firmanın ihtiyaç duyduğu ürün miktarının kilo bakımından elinizde bulunması
  • Firmanın kilo başına ödediği fiyatın piyasa değerine uygun olması

Hurda kablonun hem maliyetinin düşük olması hem de hemen hemen pek çok sektörde kullanıma uygun olması avantaj sağlasa da doğru firma seçimi yapmazsanız özellikle maliyet konusunda zarar edebilirsiniz.

Güncel Hurda Kablo Fiyatları

Hurda kablo alan yerler
Güncel Hurda Kablo Fiyatları

hurda kablo alan yerler, binalarda kullanılan tesisat kablolarından elektronik eşya kablolarına kadar farklı çeşitleri bulunan hurda kabloların geri dönüşüme uygunluğu ve  geniş bir kullanım alanına hitap etmesi fiyatlarını da etkileyen bir durumdur.

Otomotiv sektöründen bahçe gereçleri yapımına kadar farklı alanlarda değerlendirilmeye uygun olan hurda kablo fiyatları, kablonun üretim özelliklerine göre değişir. hurda kablo alan yerler, malzemenin içinde bulunan bakır oranı ve kullanım alanı gibi faktörler de fiyat değişiminde rol oynar. Örneğin; %40 bakır oranına sahip hurda kablo fiyatı ile % 50 bakır oranına sahip hurda kablo fiyatı birbirinden farklıdır.

Siz de elinizde bulunan atık kabloları değerlendirmek ve geri dönüşüme kazandırmak istiyorsanız ya da işletmeniz için kablo hurdası alımı yapacaksanız; Hurdakablofiyat.com adresine giderek atık çeşitleri ve güncel hurda kablo fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara