Kartal Hurdacı

İstanbul Kartal, Türkiye’nin en büyük ve gelişmiş ilçelerinden biridir. Bu kalabalık ve canlı ilçe, sürdürülebilirlik ve çevre koruma işlevi gören birçok hurdacıya sahipliği yapmaktadır. İşte bu noktada, Kartal hurdacı hizmetleri, çevre dostu dönüşüm ve kazanç sunarak hem çevreye hem de ekonomiye katkı sağlar.

Kartal, hurda hizmetleri konusunda ileri düzeyde faaliyet gösteren birçok profesyonel firma ve tesise sahiptir. Bu şirketler içinde yer alan firmamız da hurda metal, kablo plastiği gibi farklı malzemelerin geri dönüşümünü sağlar. Kartal hurdacı hizmetlerimiz, atıkların toplanmasını sağlar ve çevreye yayılarak kirlilik oluşturmasını önler. Bu sebeple hurda malzemeleri hurdacıya vermek basit bir işlem gibi görünse de dünyamız için önem arz eder.

Hurda Geri Dönüşümünün Avantajları

Kartal hurdacı
Kartal hurdacı bizi arayın ve bizden fiyat bilgisi almadan hurdalarınızı satmayınız.

Kartal hurdacı hizmetlerimizin birçok faydası bulunmaktadır. Bu bağlamda hurda hizmetlerinin olumlu yönlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Çevre Koruma: Kartal hurdacı hizmetleri, doğal kaynakları koruyarak, atıkların doğaya olan zararını azaltır. Günümüzde kullanımı artan zararlı atıkların israf olmasını engeller.  Geri dönüşüm yapılması doğayı zarar veren plastik, alüminyum, çinko gibi malzemelerin artışını engeller. Bu sebeple gelecek nesile daha temiz bir dünya bırakmış oluruz.
 • Enerji Tasarrufu: Hurda kullanımı, yeni malzemelerin üretimi için gereken enerji tüketimini azaltır. Bu da enerji koruma korumasına yardımcı olur ve enerji tasarrufu yapılmasına yardımcı olur. Enerji tasarrufu sayesinde daha yaşanabilir bir dünya için bizlere yardımcı olur. Enerji tasarrufu ile yarınımız olan çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmamıza yardımcı olur.
 • Ekonomik Kazançlar: Hurda eşyalarınızı çöpe atmayıp hurdacıya vermek size ekonomik kazanç sağlar. Bu sayede gözden çıkardığınız bir üründen gelir elde etmiş olursunuz.

Bu sebeple hurda malzemelerimizi çöpe atmamalı ve en yakınımızda bulunan hurda alım yerine vermeliyiz. Çöpe atacağımız hurda ürünler ile geleceğe yatırım yapabiliriz.

Kartal Hurda Firmaları

Hurda, kullanım ömrü tamamlanmış veya artık ihtiyaç duyulmayan malzemelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen değerli bir kaynaktır. Hurda sistemleri, atık tüketimini azaltma, doğal kaynakları koruma ve enerji tasarrufu sağlama gibi bir dizi avantaj sunar. Hurdanızı iyi bir hurdacıya vermeniz de önem taşır. Çünkü hurdacının anlaşmalı olduğu geri dönüşüm fabrikasının nasıl çalıştığı da önem arz eder.

Hurda alımı yapan firma, gerekli sertifikaları olan bir firmayla anlaşma yapmamış ise doğayı daha çok kirletebilir. Ger dönüşüm yapan firmaların atıklarını dönüştürme aşamasında çeşitli kurallara uymaları ve akabinde sertifikalara sahip olmaları gerekir. Bu noktada firmamız, tüm belgelere sahiptir ve deneyimli bir ekip aracılığıyla hizmet sunar.

Kartal hurdacı olarak hizmet veren firmamız, gerekli sertifikalara sahip, işinde uzman kadrosu bulunan bir işletmedir. Kartal hurdacı ekibimiz, işinin ehli ve donanımlı kişilerden oluşur. Aynı zamanda hurda malzemelerin alımı için özel araçlar ve konteynerler kullanıyoruz. Bunun dışında hurdanın maddesine uygun alım yapıp yapmadığı da önemli bir konudur. Bazı firmalar sadece belirli bir maddenin alımını yapabilir. Alımı yapılan maddeler;

 • Demir,
 • Çelik,
 • Bakır,
 • Pirinç,
 • Nikel,
 • Çinko,
 • Kurşun,
 • Krom olarak bilinmektedir. 

Her bir hurda maddesi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu sebeple fiyatlarında değişiklik görülür. Farklı maddelerin geri dönüşümünde çeşitli makineler kullanıldığı için bazı firmalar tek bir madde için alım yapabilmektedir.

Kartal Hurda Alımı Yapılan Bölgeler

Kartal hurdacı
Kartal hurdacı her türden hurdalarınızı ederinden alım yapıyoruz.

Kartal, İstanbul’un gelişmekte olan gözde ilçelerinden biridir. Gelişim sürecinde yeni yapılanmalar ve inşaat çalışmaları artış göstermiştir. Bu değişim sürecinde inşaat malzemelerinden ortaya çıkan hurda malzemelerde de artış görülür. Malzemenin israf olmaması için hem kaynağa yakınlık hem de israfı önlemek için bölgedeki hurda alım yerlerinde de artış yaşanmıştır. 

Kartal hurdacı hizmetlerimizde bölge geniş bir alana sahip olduğu için çok sayıda hurda alım yeri bulunur. Hurda alım yerleri mahalle olarak belirli bölgelere yayılmıştır. Hurda alımı yapan bölgeler:

 • Yenişehir Mahallesi: Kartal’da en işlek caddelerden birine sahiptir.
 • Cumhuriyet Mahallesi: Nüfusu yüksek semtlerden biri olduğu için stratejik önem sağlar.
 • Fatih Mahallesi: Ulaşımı kolay bir yer olduğu için trafik sorunu olmadan ulaşılabilir.
 • Atatürk Mahallesi: İnşaat bölgelerine yakın olduğu için hurda ürünlerinizi vermek istediğinizde en yakın firmalardan biri burada bulunur.
 • Ümraniye Mahallesi: Otobüs güzergahına yakın olduğu için rahatlıkla ulaşılabilir bir konumdadır.  

Hurda alımı yapan yerlerin semtleri bu şekilde bilinmektedir. Diğer yandan her bölgede evden alım hizmeti de bulunur. Hurdanız kendi başınıza getiremeyeceğiniz kadar ağırsa ya da fazla miktarda ise belirtilen numaralardan ulaşmanız halinde size en yakın hurdacı tarafından alımı sağlanacaktır.

Kartal Hurda Kablo Fiyatları

Kartal hurdacı
Kartal hurdacı güncel hurda fiyatları

Kablo hurda fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Firmalar genellikle kilogram işi olarak bir fiyat listesi sunmaktadır. Fakat piyasanın durumundaki değişkenlik fiyatlara da yansımaktadır. Piyasada hurda ürünün bulunma durumu, ürünün hammaddesinin dolar bazındaki fiyatı gibi durumlar sebebiyle sabit bir fiyat sunmak zorlaşmaktadır.

Kartal hurdacı firmaları hurda alımı yaparken iki özelliği göz önünde bulundurur. Birinci hurdanın cinsidir. Hurdanın maddesi çok önemlidir. Fiyatlandırması en yüksek olan hurda bakırdır. Bakır, telekomünikasyondan elektrik tesisatına kadar birçok alanda kullanılabildiği ve geri dönüştürmesi kolay olduğu için pahalıdır. Kabloların içinde bile olsa bakır hurda alınmakta ve iyi bir fiyat verilmektedir. 

En ucuz fiyatlandırması olan hurda cinsi ise plastiktir. Plastik malzemelerin kilogram birim fiyatı diğer hurdalara göre çok daha ucuzdur. Birçok alanda kullanılabilir olduğu için kabul edilmektedir ama pek kıymetli bir ürün değildir.

Hurda alımında dikkat edilen diğer bir unsur da malzemenin ağırlığıdır. Malzeme ne kadar ağırsa fiyat da ona göre artmaktadır. Bir kilo demir ile 10 kilo demir alımı arasındaki fiyat farkı oldukça fazladır.

Sıkça Sorulan Sorular 

Hurda Neye Denir?

Eski işlevini kaybeden ve kullanım ömrünü tamamlamış ürünlere hurda denir. Birçok malzeme hurda olarak kabul edilebilir. Plastik eşyalar, çinko maddeler, kablolar vb. ürünler en çok kullanılan hurda ürünlerdir.

Hurda Ne İşe Yarar?

Hurda ürünler hurdacılar tarafından alındıktan sonra geri dönüşüm yapan fabrikalara verilir. Bu fabrikalarda hurda malzemeler dönüştürülerek tekrar kullanılabilir hale getirilir. Bu ürünlerin geri dönüştürülmesi ile enerji tasarrufu sağlanmış olur.

En Çok Kâr Sağlayan Hurda Çeşidi Nedir?

En çok tercih edilen hurda çeşitleri; bakır hurda, demir hurda, çelik hurda ve nikel hurda olarak bilinmektedir. Kullanım alanları çok geniş olduğu için en fazla kar sağlayan hurda çeşitleridir.

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara