İstanbul Hurdacı

Karışık Kablo Hurda Fiyatı ve Alımı

Elektrik iletimi sağlamak amacıyla kullanılan kabloların içeriğinde farklı alaşım metaller bulunur. Bu değerli metaller, atıl kalan ürünlerden ayrıştırılarak yeniden ekonomiye kazandırılabilir. Geri dönüşüm süreci, ülkemizde ve dünyada yaygın olarak tercih edilirken toplanan malzemeler için biçilen fiyatlar, uluslararası faktörlere bağlıdır. Aynı zamanda malzemeler farklı maddeler içeriyor ve değişik metaller barındırıyorsa karışık kablo hurda fiyatı üzerinden işlem görür. Alüminyum, demir, çelik ya da bakır gibi madenlerin yanı sıra birçok kablo türü geri dönüşüme tabi tutulur.

Karışık Kablo Hurda Nedir?

Karışık Kablo Hurda Fiyatı
Karışık Kablo Hurda Nedir?

Kablolar birçok sektörde ve farklı alanlarda kullanılan ürünlerdir. İletken olarak genellikle bakır kullanılıyor olsa da alüminyum ve çelik de tercih edilir. Ayrıca kablolar, yapıları itibariyle PVC ya da PE gibi izolasyonlarla kaplı olabilirler. Bu şekilde farklı malzemelerin birleşimiyle elde edilen atıl malzemelere, karışık kablo hurdası adı verilir.

Geri dönüşüm işlemlerinde karışıma göre farklı prosesler uygulanarak fiyat belirlenir. Şayet atıkların içerisinde birden çok metal türü mevcutsa fiyat skalası değişiklik gösterecektir. Ayrıştırma maliyeti olmasından dolayı karışık kablo hurda fiyatı nispeten daha düşüktür.

Karışık Kablo Hurda Fiyatı

Karışık Kablo Hurda Fiyatı
Karışık Kablo Hurda Fiyatı

Dünya genelinde karışık kablo hurda fiyatları sürekli olarak değişkenlik gösterir. Bu nedenle anlık fiyat takibi yapmak oldukça önemlidir. Toplanan hurdaların tasnif edilmesi, diğer atıklardan arındırılması ve yüksek tonajlarda olması, kazanacağınız tutarı da artıracaktır.

Ayrışmış hurdalara uygulanan fiyatla, karışık kablolara biçilen ücret daha farklıdır. İşlem süreci, geri dönüşüm maliyetlerinde önemli bir yer tutar. Girdi ve çıktı süreci esnasında oluşan tüm aksiyonlar, maliyet belirleyici unsurlardır. Hurda temiz olduğunda, geri dönüşüm de hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

Karışık Kablo Hurda Fiyatı Nelerden Etkilenir?

Hurda fiyatları, metal ücretleriyle doğru orantılı bir şekilde ilerler. Metal fiyatlarını belirleyen her faktörün, hurda ücretlerini de etkilediğini söyleyebiliriz. Fiyatları etkileyen etmenler ise üç ana başlık altında incelenebilir:

·        London Metal Exchange (LME)

·        Amerikan Doları

·        Arz ve Talep

London Metal Exchange (LME) metaller de dahil olmak üzere, birçok emtianın işlem gördüğü bir borsadır. Fiziksel olarak işlenen birçok metalin fiyatı, bu borsa üzerinden saptanır. Amerikan Doları ise borsa kapsamında işlem gören metallerin tonaj fiyatının ortak para birimidir. Bu da ülkemizde ve dünyada metallerin USD cinsinden işlem görmesine neden olur.

Arz ve talep, birçok üründe olduğu gibi değerli madenlerde de fiyatı belirleyen unsurların başında gelir. Bununla birlikte lojistik maliyetleri, ekonomik krizler, uluslararası ithalat ve ihracat da karışık kablo hurda fiyatı üzerinde etkilidir.

Karışık Kablo Hurda Alımı Yapan Yerler

Karışık Kablo Hurda Fiyatı
Karışık Kablo Hurda Alımı Yapan Yerler

Hurdaların yeniden kazanım süreci, iki aşamalı olarak gerçekleşir. Öncelikli olarak atıkların toplanması ve uygun tesislerde işlenmesi gerekir. Hurdacılar, sahadan geri dönüşüme uygun olan ürünleri seçerek işlem yaparlar. Bu ürünler geri dönüşüm firmaları tarafından satın alınır. Karışık kablo hurdaları da geri dönüşüm sektörü içinde önemli bir yere sahiptir. Firmamız, biriken hurdaları alarak ürün cinsine göre işlemlere tabi tutar. Tüm bu süreçlerde güncel karışık kablo hurda fiyatı esas alınır.

Tesislerimize ulaşan kablo hurdaları, teknolojik makineler vasıtasıyla ayrıştırarak yeniden değerlendirme imkanı sağlamaktayız. İşlem gören tüm ürünler, sanayi sektörü başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaya başlar. Külçe, levha ya da benzer şekillerde hazırlanarak ham madde statüsünde ekonomiye yeniden kazandırılır.

Firmamız en uygun proseslerle işlemleri yürüterek randımanlı bir geri dönüşüm hizmeti sunmaktadır. Gerekli olan tüm teknolojik inovasyonu sağlayıp yüksek verim almayı misyon edinen ekibimize, günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara