İstanbul Hurdacı

Fare Yemez Hurda Kablo Fiyatı

Metal sanayi alanında oldukça fazla kullanılan fare yemez kablo, kemirgenlerin kabloya zarar vermesini önlemek için üretilmiştir. Kullanılamaz hale geldiğinde hurda olarak değerlendirilen bu malzeme, geri dönüşüm sektöründe sıkça talep görülür. Bu nedenle fare yemez hurda kablo fiyatı satış yapmak isteyenler tarafından sıklıkla merak edilir. Değeri yüksek bu kablo türü ve fiyatı hakkında bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

Fare Yemez Hurda Kablo Nedir?

Fare yemez kablo, farelerin ve kemirgen türlerinin zararlarını en aza indirmek üzere tasarlandığı için bu adı alır. Elektrik tesisatındaki metal tellerin hasar görmesi arızalara, kısa devrelere ve yangınlara neden olabilir. Bozulmayı önleyici yalıtıma sahip olan bu kablolar, sağlam bir koruyucuyla kaplanır. Bu sayede başta fareler olmak üzere tüm kemirgenlerin elektrik tesisatına büyük zararlar verilmesinin önüne geçilmiş olur.

Zaman içinde doğal korozyon sonucunda zarar gören, kesilen veya farklı hasarlara maruz kalan fare yemez kablolar hurda sınıfına girer. Bu atıl malzemeler, içerisinde pek çok değerli materyali barındırır. İçeriğinde yer alan ham maddeler geri dönüştürüldüğünde farklı endüstriyel üretim alanlarında yeniden kullanılabilir.

Fare yemez hurda kablolar bu sebeple, hurdacılar tarafından belli bir ücret karşılığında alınır ve geri dönüşüm fabrikalarına kazandırılır. Geri dönüşüm sürecinin ardından ise yeniden üretim tesislerine satılır. Sektörde oldukça talep gören kaynaklardan biri olan fare yemez hurda kablo fiyatı bakımından satıcılara avantajlı işlem yapma şansı sunar.

Fare Yemez Hurda Kablo Nerelerde Kullanılır?

Fare yemez hurda kablo fiyatı
Fare Yemez Hurda Kablo Nerelerde Kullanılır?

Fare yemez hurda kablo, kullanım alanları son derece geniş bir materyaldir. En başta elektrik altyapılarının vazgeçilmez parçası olan bu kaynağı, materyallerine ayırdıktan farklı noktalarda da değerlendirmek mümkündür. Uzun bir kullanım ömrüne sahip olan kablo türünden sanayi yapıları, şehir içi binalar, küçük işletmeler fark etmeksizin her alanda yararlanılabilir.

Fare yemez hurda kabloların en önemli özelliği yüksek dayanıklılığa sahip olmalarıdır. Özellikle şehir içinde hayvanlarla iç içe yaşam sürdüğümüz düşünülürse bu ürünler, elektrik tesisatlarını kemirgenlerden korumak için son derece önemlidir. Ayrıca korozyona karşı dirençli olan bu kablolar, paslanmaz özelliktedir. Bu sayede nemli ve ıslak ortamlarda bile güvenle kullanılabilirler.

Elektrik tesisatları dışında fare yemez hurda kabloları bileşenlerine ayırarak kullanmak da mümkündür. Bu kabloların içeriğinde genellikle birkaç farklı malzeme bulunur. Bu materyalleri genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bakır: İletkenliği yüksek olan bu materyal, elektrik tesisatları dışında otomobil sanayi, inşaat malzemeleri gibi pek çok alanda değerlendirilebilir.
  • Alüminyum: Hafif ve dayanıklı yapısıyla ham madde inşaat endüstrisinden otomotive ve hatta uçak yapımına kadar pek çok alanda kullanılır.
  • Kauçuk: Geri dönüştürüldüğünde bu materyali lastik yapımı, endüstriyel hortumlar ve çeşitli elastik ürünlerin imalatında kullanmak mümkündür.

Tüm bu alanlarda geri dönüşümü mümkün kıldığından fare yemez hurda kablo fiyatı, satıcılar için oldukça avantajlıdır. Sektörde talep gördüğü için değerli olan bu malzemeyi siz de firmamızla iletişime geçerek satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

Fare Yemez Hurda Kablo Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Fare yemez hurda kablo fiyatı
Fare Yemez Hurda Kablo Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Fare yemez hurda kabloların birçok alanda kullanılabiliyor olması, fiyatının yükselmesini sağlar. Özellikle az zarar gören, deforme olmamış malzemelerin ücretlendirmeleri ciddi kazançlar elde etmenize imkan verir. Bununla birlikte kullanım ömrünü tamamlamış metal teller de geri dönüştürülerek farklı alanlarda değerlendirilebilir. Genel olarak fare yemez hurda kablo fiyatı üzerinde etkili olan hususlar şu şekilde sıralanır:

  • Arz talep durumu
  • Malzeme çeşidi ve kalitesi
  • Piyasa fiyatlandırmaları
  • Miktarı

Siz de elinizdeki fare yemez hurda kablolar için fiyat bilgisi almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımız, malzemelerin incelemesini gerçekleştirdikten sonra size güncel piyasa değerine göre fiyat teklifi yapacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara