İstanbul Hurdacı

Hurda Kablo Nerede Bulunur?

Kablolar, elektrik enerjisinin iletiminde kilit rol oynayan malzemelerdir. Elektronik cihazlar, tesisatlar ve daha birçok sanayi kolunda değerlendirilen bu ürünler, günümüzde geri dönüşüm firmaları sayesinde yeniden değerlendirilmektedir. Vadesini dolduran ve atıl duruma gelen tüm kabloları, hurdacı firmalarına satarak kazanç elde edebilirsiniz. Peki, atıl hale gelen hurda kablo nerede bulunur?

Teknolojik gelişmelere bağlı olarak ortaya çıkan elektronik aletler, gelişen yapı teknolojileri ve çok daha fazla alanda, kablo türlerine rastlamak mümkündür. Genellikle sanayi bölgelerinde bulunur ancak evinizde kullandığınız birçok elektronik alette de değerli metalleri içeren kablolar vardır. Eğer elinizdeki atıl malzemeleri satarak kazanç elde etmek istiyorsanız, firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Kablo Nedir?

Hurda kablo nerede bulunur? işlevini yitirmiş ve artık iletkenlik vazifesi görmeyen malzemeler, hurda kablo olarak adlandırılır. İçinde kullanıldığı yapıya, elektronik eşyaya ve kullanım amacına göre farklı iletken metallere sahip kablolar vardır. Genellikle alüminyum, bakır, çelik gibi metalleri içerdiklerini söyleyebiliriz. TTR, fare yemez, kalın hurda kablosu gibi türleri de mevcuttur.

Genel olarak günlük hayatta karşımıza çıkan birçok alette, değerli metalleri içeren kablolar kullanılmaktadır. Yüksek iletkenlik özellikleri sayesinde tesisatlarda da ağırlıklı olarak kullanılırlar. Eğer elinizde hurda kablo mevcutsa, firmamızla iletişime geçerek satış işlemi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Günümüzde her ev ve iş yerinde görmüş olduğumuz elektrik tesisatları bazı faktörlerden dolayı zarar görür ve yenilenmesi gerekir. Bu aşamada “hurda kablo nerede bulunur?” sorusuna yanıt verebiliriz. Tesisatlarda kullanılan tüm kablolar, hurdacı firmaları tarafından satın alınmaktadır.

Hurda Kablo Nerelerden Elde Edilir?

Hurda kablo nerede bulunur?
Hurda Kablo Nerelerden Elde Edilir?

Hurda kablolar; binalar, fabrikalar ve üretim tesisleri, elektronik eşyalar olmak üzere elektrikle çalışan hemen her sistemde bulunur. Buralardaki ayrıştırma faaliyetleri hem ekonomiye değer katar hem de yapı, inşaat ve temizlik süreçlerini hızlandırır. Hurda kablo nerede bulunur? temel olarak bu kablolara ulaşabileceğiniz yerler aşağıda başlıklar halinde verilmiştir.

Çalışma Alanlarından Elde Edilebilen Hurda Kablo Çeşitleri

Hurda kablo nerede bulunur? hurda kabloların belki de en yoğun bulunduğu yerler, çalışma alanlarıdır. Oldukça büyük ve geniş alana yayıldıkları için elde edilen kablo miktarı ve kalitesi de fazladır.

 • Ticari işletmeler: İşletmelerde üretim sürecine dahil olmayan ve artık kullanılmayan ürünler, geri dönüşüme kazandırılabilir. Kırık makineler ve üretim artığı ürünler bunlara örnek olarak verilebilir.
 • Terk edilen ya da yıkılan binalar: Binaların elektrik tesisatlarından yüklü miktarda hurda çıkması mümkündür. Ayrıca binalarda yapılan tamir ve tesisat değişikliklerinde de atıl kabloları hurdacılara satabilirsiniz.
 • Endüstriyel alanlar: Endüstriyel alanlardaki yenileme işlemlerinde bol miktarda yüksek gerilim kabloları ortaya çıkar. Bunların soyulmaları sonucu ciddi ekonomik getirisi olan hurdalar oluşur.
 • Bina içi sistemler: Alçak gerilim kablolarına sahip bina içi sistemlerdeki ses, görüntü, alarm, telefon ve güvenlik sistemlerinin içerisinde de hurdaya çıkabilecek kablolar bulunur.
 • Atık toplama noktaları: Hurda kablo nerede bulunur? belediyelerin belirlediği toplama noktalarında değerlendirilebilecek eşyaları bulabilirsiniz.

Çalışma alanları hurda kablo açısından zengin olsa da toplamak ve doğaya yeniden kazandırmak zor bir süreçtir. Bu alanda uzman olan firmamız Çınar Hurda, İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında hizmet sunarak hem ülke ekonomisine hem de doğaya katkı sağlamaktadır.

Bu bölgelerden temin edilen atıl malzemeler, çeşitli işlemlerden geçirilir ve doğaya ham madde olarak kazandırılır. Kullanım alanları arasında; otomotiv, sanayi, elektrik-elektronik sektörü yer almaktadır. Son derece geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için geri dönüşüme yeniden kazandırılmaları son derece önemlidir.

Hurda Kablo Nereye Satılır?

Hurda kablo nerede bulunur?
Hurda Kablo Nereye Satılır?

Hurda kablolar, geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara satılabilir. Ancak bu aşamada dikkate alınması gereken belirli faktörler vardır. Hurda kablo nerede bulunur? öncelikle işletmenin kurumsal olması ve değerinde alım yapması oldukça önemlidir. Aynı zamanda ödeme sürecinde sorun yaşatmayan işletmeler tercih edilmelidir.

Fiyat skalası değişkenlik gösterdiğinden, firmaların hurda kablo için ödeyeceği tutarlar aynı değildir. Genellikle Londra Metal Borsası verilerini dikkate alan ve ücretleri anlık olarak paylaşan firmalar tercih edilmelidir. Bu alanda öne çıkan firmamız, elinizdeki atıl malzemeleri değerinde satın alarak hem bütçenize hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Çınar Hurda olarak bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren hurda kabloların alım süreçlerini başlatırız. WhatsApp veya diğer iletişim kanallarından adresinizi teyit ettikten sonra uzman kadromuz ve ekipmanlarımızla, belirttiğiniz adrese geliriz. Ekiplerimizin incelemeleri sonucu sınıflandırma yapılarak sizlere en yüksek fiyat sunulur. Ayrıca fikir edinebilmeniz için anlık metal borsası verilerini referans alarak sunduğumuz güncel hurda kablo fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Hurda Kablo Fiyatları

Hurda kablo nerede bulunur?
Hurda Kablo Fiyatları

Hurda kablo fiyatları, belirli etkenlere göre değişiklik gösterdiği için net bir skala sunmak pek mümkün değildir. Genel olarak aşağıdaki faktörler doğrultusunda fiyatlar belirlenir:

 • LME (Londra Metal Borsası) Verileri
 • Ülkelerin stok seviyeleri ve ithalat-ihracat maliyetleri
 • Uluslararası ilişkiler
 • Ekonomik dalgalanmalar
 • Döviz kuru
 • Ekonomik kriz

Yukarıda bahsi geçen durumların her biri, değerli metallerin ücretlerini doğrudan etkilemektedir. Özellikle LME, dünyanın en büyük borsalarından biri olduğu için metal fiyatları ilk olarak burada değişiklik gösterir.

Bir diğer etken ise arz-talep dengesidir. Bakır, alüminyum gibi metallere fazla talep olması, ücretinin de aynı oranda yükselmesine neden olur. Firmamız, tüm bu değişimleri yakından takip ederek müşterilerine adil bir fiyat skalası sunmaktadır. Hurda kablo nerede bulunur? detaylı bilgi almak ve elinizdeki malzemeleri satmak için Çınar Hurda adresimizle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Atıl malzemelerin geri dönüşüme kazandırılması, enerji kaynaklarının tasarruflu bir şekilde kullanılması açısından son derece önemlidir. Hurdaların doğada çözünme süresi uzun olduğu için çevre kirliğine ve beraberinde hava kirliliğine sebep olmaktadır. Hurda kablo nerede bulunur? bu nedenle hem ülke ekonomisine destek olmak hem doğayı korumak açısından geri dönüşüme destek vermeniz hayati öneme sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara