İstanbul Hurdacı

Kalın Bakır Kablo Fiyatları 

Kalın bakır kablo, hurdacılık sektöründe önemli konuma sahip materyallerden biridir. Nitelikli bir metal olan kalın bakır, geri dönüştürüldüğünde ham madde ihtiyacını karşılamak üzere üretime kazandırılabilir. Kalın bakır kablo fiyatları bu noktada; ihtiyaca, talebe ve malzemenin kalitesine göre çeşitli faktörler odağında şekillenir. 

Fiyat hesaplama sürecinde işletmelerin faaliyetleri, hurda satışında kazancı etkileyebilir. Müşteri odaklı ve kaliteden ödün vermeme anlayışıyla çalışan firmalar sayesinde hurdalarınızı kolaylıkla satabilirsiniz. 

Kalın Bakır Kablo Nerelerden Elde Edilir? 

Kalın bakır kablolar, pek çok alanda kullanıldığı için ham madde sektöründe geniş bir yere sahiptir. Çalıştığınız sektöre göre ihtiyacınız olan, atık durumdaki kalın bakır kablo malzemelerini rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Farklı sektörlerde yaygın olarak kullanılan bu kablo çeşidinin en sık bulunduğu alanlar aşağıdaki gibidir:

 • Tadilat ve yıkım sahaları 
 • İnşaat alanları 
 • Ev tesisatı 
 • Yeraltı ve yerüstü elektrik döşemeleri 
 • Büyük ölçekli elektronik eşyalar 
 • Jeneratör ve trafolar 

Kalın bakır kablo fiyatları bulunabilirlik oranına göre bu metale duyulan gereksinim farklılık gösterebilir. Kalın bakır kabloların piyasa içerisinde bulunma oranının değişmesi, fiyatlandırma konusunda da farklılıklar oluşmasına sebep olur. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Çınar Hurda firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Kalın Bakır Kablo Nerelerde Kullanılır? 

Kalın bakır kablo fiyatları
Hurda Kalın Bakır Kablo Nerelerde Kullanılır? 

Hurda kalın bakır kablo, özellikle endüstriyel alanlarda yoğun şekilde kullanılır ve üretim aşamalarının tamamlanmasına büyük katkı sağlar. Geri dönüşüm tesislerinde gerekli işlemlerden geçen malzemeler, yeni metal gerekliliğini de bir hayli azaltır. Özellikleri ve kullanılan alanın genişliği ise kalın bakır kablo ve bu kabloların bir parçası olan kalın bakır tel fiyatları için önemlidir. 

Malzemenin en fazla kullanıldığı alan, elektrik sektörüdür. Birçok işletme, faaliyetlerin devamı için bu metale ihtiyaç duyar. Genel olarak en çok tercih edilen alanlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Elektrik trafoları 
 • Jeneratör ve motorlar 
 • Telekomünikasyon ürünleri 
 • Elektronik cihazlar 
 • Güç üniteleri 
 • Havalandırma sistemleri 
 • Radyatörler 

Kalın bakır kablodan yararlanılabilecek alan sayısı, yukarıdakilerle sınırlı değildir. Otomotiv, gemi sanayi ve havacılık gibi pek çok farklı sektöre hitap eder. Bu durum, ödenecek kalın bakır tel fiyatları için pozitif etkiye sahiptir. 

Kalın Bakır Kablo Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

Kalın bakır kablo fiyatları
Kalın Bakır Kablo Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

Kalın bakır kablo fiyatları belirleme aşamasında çeşitli faktörler göz önüne alınır. Sektör deneyimi yüksek ve kaliteli hizmet sunan firmalar sayesinde geri dönüşüm işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz kolaylaşır. Aynı zamanda elinizdeki malzeme durumuna göre birim fiyat araştırması yapmak, fikir sahibi olmanız adına yardımcı olabilir.

Atıklar, geri dönüşüm sektörüne ulaştığında fiyatlandırmanın en doğru şekilde yapılabilmesi için analiz aşaması başlar. Bu süreçte; tüm detaylar incelenir ve malzemenin kalitesi, miktarı, türü gibi kriterler incelenerek piyasa verileri üzerinden hesaplama yapılır. Kablo fiyatlarını belirlerken göz önünde bulundurulan kriterler aşağıdaki gibidir: 

 • Arz ve talep dengesi 
 • Güncel borsa verileri 
 • Piyasa şartları 
 • Malzemenin miktarı ve kalitesi 
 • Kullanılabilirlik oranı 
 • Diğer maddelerle karışık olup olmadığı 
 • Nakliye işlemlerinin yapılacağı mesafe 

Yukarıdaki veriler dikkate alınarak hurdanın satış fiyatı tam olarak belirlenir. Detaylı bir inceleme ve piyasa araştırması sonucunda kalın bakır kablo fiyatları, en doğru şekilde belirlenir. Detaylı ve güncel veriler üzerinden yapılan fiyatlandırmalar hem sizin hem de hurda firmanızın kazançlı ve sağlıklı bir şekilde süreci tamamlamasını sağlar.

Güncel Kalın Bakır Kablo Fiyatları 

Kalın bakır kablo fiyatları
Güncel Kalın Bakır Kablo Fiyatları 

Güncel kalın bakır kablo fiyatları, zaman içerisinde değişime uğrar. Atıl malzemenin işlenerek yeniden üretime dahil edilme sürecinde arz ve talebin dengesi büyük önem taşır. İsteklerin karşılanması aşamasında ham madde miktarının yetersiz kalması, ürünlerin değerini otomatik olarak arttırır. Ayrıca piyasa durumu ve ülkelerde yaşanan diğer gelişmeler, borsa verilerinin dalgalanmasına sebep olabilir. 

Kriterlerin tamamı hassasiyet içerisinde değerlendirilmiş olsa da hizmet alacağınız adresin çalışmalarına bakmayı ihmal etmemelisiniz. Özellikle istediğiniz yerden atık metalleri aldırırken sorun yaşamayacağınızdan emin olmalısınız. Aynı şekilde işletmeniz için işlenmiş kalın bakır alacaksanız, süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamak için firma araştırmasını detaylı yapmanız gerekir.

Kalın bakır kablo fiyatları fiyat belirleme uygulamalarında ödeme kolaylığı da önemli bir adımdır. Güncel veriler eşliğinde tamamlanan işlemler sonucunda ödemelerinizi, elden nakit olarak veya dilerseniz havale, EFT gibi seçenekleri tercih ederek kolaylıkla temin edebilme imkanına sahip olmanız gerekir. Böylece ödemelerinizi dilediğiniz sistem üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara