İstanbul Hurdacı

Lama Bakır Hurdası Alan Yerler 

Lama bakır; yüksek saflığa sahip, kare veya dikdörtgen şeklinde bir formda olan metal parçalardır. Kalın olduğu için oldukça dirençli ve güvenlidir. Elektronik ürünlerde, otomobil sanayilerinde, iletişim araçlarında ve daha birçok alanda kullanılan malzemelerin ana maddesi olarak görev yapan bu metalin geri dönüşümü üretim sanayisi açısından önemlidir.  

Lama Bakır Hurda Nedir?

Çeşitli teknolojik cihazların alt yapısında kullanılan bakır, iletkenliği yüksek bir üründür. Geri dönüşüm sektöründe önemli bir yere sahip olduğu için geniş bir kullanım alanı bulunur. Birçok akım ve iletim sisteminde tercih edilen bu bakır, farklı özellikleriyle ön plana çıkar. Dayanıklılığı ve saflık oranı yüksek olduğundan, çoğunlukla kare ve dikdörtgen formdadır.

Elektronik cihazların iletiminde ara ürün olarak kullanılan lama bakır; plakalar halinde, çeşitli tesislerin ve fabrikaların imalat artığı olarak bulunur. Hurda haline gelen bakırlar, farklı işlemlerden geçtikten sonra yeni ürünlerin ham maddesi olarak kullanılmak üzere geri dönüştürülür. Elektronik cihazlarda, endüstrilerde, sanayilerde üretim aşamasında görev yapar.

Önemli bir ham madde olan lama bakırın geri dönüşümü için elinizde bulunan malzemeleri satabilir, hurda alım satım işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle elektrik akımının iletilmesinde kullanılmak üzere yeniden kullanıma hazır hale gelen metalleri satarak enerji korunumuna katkı sağlayabilir, doğayı koruyabilirsiniz. Aynı zamanda hurdalardan ek gelir elde edebilirsiniz.

Lama Bakır Hurdası Nereye Satılır? 

Lama bakır
Lama Bakır Hurdası Nereye Satılır? 

Lama bakır hurdası alan birçok yer bulunur. Voltajı ve iletkenliği yüksek bu hurdalar, endüstri sanayinde sıklıkla tercih edilir. Cihazların alt yapısında da kullanılan maddeler, sahip oldukları özelliklerine göre sınıflandırılarak geri dönüşüm için hurda alım satım yapan yerlere ulaştırılabilir. Elektrik kabloları, trafolar dahil birçok ürünün tesisatında yeniden kullanılmak üzere dönüştürülür.

Bakır hurdası satarken, bazı özellikler dikkate alınır. Kalitesi belirlenen bu metaller yeniden kullanılmak üzere çeşitli sektörlerde yer alan firmalara satılır. Uzman ve deneyimli ekip, hurdaları belirli niteliklere göre ayrıştırdıktan sonra geri dönüşüm projesi kapsamında yeni ürünlerin üretimine hazırlar. Eskimiş ve artık kullanılmayacak halde olan ürünler, belirli süreçlerin ardından firmalara satılabilir.

Kilo ayrımı yapmadan satın alınan bakırlar, hurda dönüşüm firmaları tarafından özelliklerine göre analiz edildikten sonra yeniden kullanılmak için belirli işlemlerden geçer. Güvenilir ve alanında uzman bir firmayla görüşerek elinizde bulunan hurdaları satabilirsiniz.  

Sitemizde bulunan iletişim kanallarını kullanarak bize ulaşabilir ve elinizde bulunan lama bakır hurdaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Hurda alım satımı ve fiyatlandırma sistemi gibi birçok detayı, firmamızla iletişime geçerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Lama Bakır Hurdası Fiyatı Neye Göre Belirlenir? 

Lama bakır
Lama Bakır Hurdası Fiyatı Neye Göre Belirlenir? 

Bakır lama fiyatları belirlenirken geniş kapsamlı araştırmalar yapılır ve bu doğrultuda, birçok faktör göz önünde bulundurulur. Öncelikle hurda lama bakırın kalitesi ve saflık derecesi dikkate alınarak uygun bir fiyat teklifi sunulur. Özellikleri tespit edilen bu ürünler uzman kişiler tarafından analiz edilir. Daha sonra piyasaya ve bakırın niteliğine göre fiyat tablosu verilir. Bu noktada lama hurdanın ücretini etkileyen diğer faktörler aşağıdaki gibidir:

  • Hurda bakırın kalitesi ve miktarı 
  • Lama bakıra olan talep
  • Metal Borsasında olan değişimler  
  • Kullanılmışlık seviyesi
  • Piyasada bulunan bakır yoğunluğu 

Hurda teslimi alınacak olan adresin uzunluğu da hesaplandıktan sonra fiyat tablosu oluşturulur. Bu noktalar göz önünde bulundurulduğunda, uygun bir ücret teklifi sunulur. Detaylı bir şekilde incelenen malzemeler, döviz kuru da ön planda tutularak değerine göre fiyatlandırılır. Hurda Kablo firmasını tercih ederek hızlı ve güvenli işlemlerden yararlanabilir, elinizde bulunan lama bakır hurdaları, değerindeki rakamlara satabilirsiniz. 

Güncel Bakır Lama Fiyatları 

Lama bakır
Güncel Bakır Lama Fiyatları 

Hurda sektöründe yaygın olarak kullanılan lama bakırın, ekonomiye katkısı oldukça fazladır.Üretim maliyeti, işlenebilirliği, geri dönüşüm kolaylığı gibi nedenlere bağlı olarak, atık fiyatlarında çeşitlilikler yaşanabilir. Ayrıca bakır lama fiyatları, piyasa durumuna göre değişkenlik gösterir ve bu fiyatlar endüstride tercih edildiği için sürekli olarak güncellenir. Ayrıca kullanım sıklığına göre de alım satım ücretlerinde değişiklikler yaşanabilir. 

Korozyona karşı olan dayanıklılığı sayesinde bakır, uzun ömürlü bir üründür. Bu yüzden fiyatlar diğer metallere göre daha yüksek olabilir. Elinizde bulunan bakır hurdaları hakkında, Çınar Hurda firmamızla iletişime geçerek fiyat teklifleri alabilirsiniz. Satmak istediğiniz ürünün detaylı bilgilerini resmî internet sayfasında bulunan whatsapp hattı üzerinden paylaşabilir ve bu sayede hurdaları, piyasa değerlerine uygun olarak satabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara