İstanbul Hurdacı

Sarı Kablo Hurda Fiyatı ve Alımı 

Sarı kablo hurda fiyatı, hurdacılık sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan sarı metal, pek çok alanda kullanılan bir malzemedir. Sarı metalden elde edilen kablolar ise özellikle elektrik sektöründe yer alır. Kullanılmayacak durumda olan pek çok malzeme, hurda sınıfına girer ve bunların tekrar kullanılabilir forma getirilmesi geri dönüşüm sektörü açısından önemlidir. Sarı kablo hurdalar da geri dönüşüm için uygun olan atıl malzemelerdir ve hurda kablo alımı sistemiyle kullanılabilir hale getirilir. 

Elinizde bulunan sarı kablolar işlevini yitirdiğinde, bu atıkları tekrardan üretime kazandırabilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek, atıklarınız hakkında bilgi alabilir ve fiyatlandırma sistemiyle ilgili merak ettiklerinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Hurda Sarı Kablo Nedir?

Hurda sarı; çinko, pirinç, ve bakırın karışımıyla ortaya çıkan oldukça dayanıklı bir malzemedir. Kolay şekil verilebilme özelliğiyle ön plana çıkan bu atıl malzeme pek çok sektörün vazgeçilmezleri arasında yer alır. Birçok çeşidi olan sarı metal, kablo yapımında da kullanılır. Sarı kablo hurda fiyatı, ülkemizde önemli bir yere sahip olan sarı kablonun bakırdan sonra en değerli malzemeler arasında bulunduğu söylenebilir. 

Kablo hurda fiyatı, kablo imalatında önemli bir yere sahip olan sarı metal, atık malzeme olarak da oldukça kıymetlidir. Kullanılamaz durumda olan sarı metallerin, toplanıp geri dönüştürülmesiyle hem çevreye hem de üretim sektöründe büyük bir katkı sağlamak mümkündür. kablo hurda fiyatı, elektrik, inşaat ve çeşitli endüstriyel alanlarda kullanılan kabloların sarı hurdadan geri dönüştürülerek üretilmesi, ekonomik açıdan da önemlidir. Bu bağlamda öne çıkan sarı kablolar, çeşitli ürünlerden toplanarak tekrar işlenebilir. 

Hurda Sarı Kablo Nerelerden Çıkar?

Sarı kablo hurda fiyatı
Hurda Sarı Kablo Nerelerden Çıkar?

Sarı kablonun kullanıldığı pek çok farklı sektör bulunur. Bu sektörlerde işlenen ve çeşitli malzemelerin imalatı için kullanılan sarı kablo, kullanılamaz duruma geldiği zaman atık malzeme olarak nitelendirilir. Bu malzemenin nerelerden çıktığı konusunda fikir edinmek için öncelikle hangi sektörlerde kullanıldığını bilmek gerekir. Sarı kablo hurda fiyatı, hurda sarı kablonun en çok çıkarıldığı yerler aşağıdaki gibidir: 

  • Elektrik
  • Kablo
  • Güç jeneratörleri
  • Elektrik trafoları
  • Motor jeneratörler
  • Endüstriyel alanlar

Yukarıda verilen sektörlerde kullanılan sarı kablo, işlevini yitirdiği durumlarda hurda olarak adlandırılır. Birçok farklı alandan toplanan bu hurdalar, geri dönüşüm tesislerine götürülür. Geri dönüşüm işlemleri sayesinde tekrar işlenen ve üretim sanayisine kazandırılan bu materyaller, ham madde ihtiyacının bir kısmını karşılayabilir. Hurdacı firmaları, Sarı kablo hurda fiyatı, bu geri dönüşüm işlemlerini detaylı ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirerek sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Elinizde bulunan sarı kabloları değerlendirmek istediğinizde, ekibimizle iletişime geçerek profesyonel hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sarı Kablo Hurda Nerelerde Kullanılır?

Bir diğer ismiyle pirinç olarak bilinen sarı metal oldukça önemli ve kıymetli bir malzemedir. Farklı sektörlerde kullanılan bu malzeme, eskidiğinde veya tahrip olduğunda dahi hurda olarak nitelendirilir ve  tekrar değer kazanır. 

Sarı kablo, kullanım alanı geniş ve değerli bir malzeme çeşidi olmasıyla sıklıkla tercih edilir. Bu madenden üretilen atık malzemeler; musluk, su saatleri, menteşeler, kapı kolları ve çeşitli mobilyalarım imalatında yoğun olarak kullanılır. 

Kablo üretiminde de önemli bir yere sahip olan malzeme, elektrik sektöründe de kendine yer edinir. Pek çok elektronik cihazda ve ev eşyasında bu malzemeyi görmek mümkündür. Kolay işlenebilirliği ve dayanıklı olması yönüyle pek çok farklı sektörün tercihi olan hurda, Sarı kablo hurda fiyatı, ayrıca geri dönüştürülebilir özelliğe de sahiptir. Bu sayede atık olarak nitelendirilen sarı hurdalar, tekrar değerlendirilir ve kullanıma kazandırılır. 

Sarı Hurda Kablo Alımı

Sarı kablo hurda fiyatı
Sarı Hurda Kablo Alımı

Geri dönüşüm endüstrisinde önemli bir konumda olan hurdacılık sektörü, ömrünü tamamlamış malzemelerin tekrar kullanılabilmesi için çalışır. Genellikle elektrik ve iletişim alanlarında tercih edilen sarı kablo alımıyla, doğal kaynaklar korunur ve atık miktarı yüksek oranda azaltılır. Bu işlem aynı zamanda ekonomik açıdan da yükselmeyi sağlar. Sarı kablo hurda fiyatı, bu doğrultuda; sarı hurda kablo alımıyla çok daha yaşanılabilir bir çevre ortaya çıkarken aynı zamanda ülkenin ekonomisine de katkıda bulunmak mümkündür.

Sarı hurda kablo alımını hurdacılar gerçekleştirir. Atık malzeme toplama görevini üstlenen hurda firmalarıyla iletişime geçerek elinizde bulunan sarı kabloları satabilirsiniz. Alım işleminde genellikle ton ya da kilogram başına fiyat belirlenir. Hurdalar, hassas kantarlarla tartılır ve güncel fiyatlar üzerinden hesaplamalar yapılır. 

Sarı Kablo Hurda Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Hurda fiyatlarını belirleyen faktörler çeşitlilik gösterir. Sarı kablo hurda fiyatı, Fiyatlandırmalar; piyasa koşulları, arz talep dengesi, malzemenin türü ve kalitesi gibi parametreler göz önünde bulundurularak yapılır. Genellikle küresel ekonomi ve piyasa, hurda fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerdendir. Ülkenin gelişmişlik seviyesi ve ithalat durumu atık malzemelerin değerini yüksek oranda etkiler. 

Bu detaylarla birlikte arz talep de oldukça etkilidir. Eğer sarı kablo hurdaya olan talep fazlaysa aynı oranda fiyatlar yükselir. Öte yandan talep düşükse maliyet de azalacaktır. Bir diğer faktör ise döviz kurudur. Atık malzeme fiyatları genellikle uluslararası döviz kuruyla ilişkilidir. Döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar, fiyatları yüksek oranda etkiler.

Güncel Sarı Kablo Hurda Fiyatları

Sarı kablo hurda fiyatı
Güncel Sarı Kablo Hurda Fiyatları

Sarı kablo hurda fiyatları çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmekle birlikte zaman zaman güncellenir. Bu sebeple fiyatlar hakkında kesin bir tutar belirtmek zordur. 2023 yılı Ekim ayı itibariyle sarı kablo fiyatlarının 100 ila 165 lira arasında değiştiğini söylemek mümkündür. 

Belirtilen fiyatlar, son dönemin ortalama rakamları olmakla birlikte hurdaların fiyatları üzerinde birçok farklı kriterin etkili olduğunu bilmek ve bu doğrultuda işlem yapmak gerekir. Borsa verilerinin, döviz kurunun ve arz talep dengesinin hızla değiştiği piyasada, hurda fiyatları da aynı oranda farklılık gösterir.

Sarı kablo hurda fiyatı, güncel hurda fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için Çınar Hurda firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Pek çok atıl malzeme çeşidi hakkında bilgi sahibi olan firmamız, güvenilir sonuçlar almanıza yardımcı olur ve hurda alım satım işlemlerini titizlikle gerçekleştirir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara