İstanbul Hurdacı

Tek Damar Kablo Hurda Fiyatları 

Hurda malzemelerin alınması; çevre kirliliğinin en aza indirilmesi ve değerli madenlerin tekrar üretime kazandırılması açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden çeşitli atıl malzemeler, firmalar aracılığıyla toplanıp farklı işlemlerden geçirilerek geri dönüştürülür. Tek damar kablo da bu atık maddeler arasında yer alır. 

Kullanım ömrü sonlanan, zarar görmüş ve bir daha kullanılmamak üzere kenara atılmış tek damar kabloları hurda firmaları, geri dönüşüm işlemlerinde değerlendirmek üzere satın alır. Bu alışverişlerde tek damar kablo hurda fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fiyat aralığını etkileyen çeşitli unsurları yazının devamında görebilirsiniz.

Tek Damar Kablo Nedir? 

Tek damar kablo, elektrik akımlarının düşük dirençle iletilmesine destek sağlayan, enerji kayıplarını minimalize eden ve bunu maliyetsiz şekilde yapabilen bir üründür. Enerji iletiminin sağlanması için kablolar, yüksek saflıkta bakır ya da alüminyum malzemelerden imal edilir. Bu nedenle piyasada yer alan tek damar kablo hurda fiyatları diğer hurdalara nazaran biraz daha yüksektir. 

Tek damar kablolar, yüksek kaliteli izolasyon malzemeleriyle kaplanmıştır. Yağmur, kar, dolu, fırtına ve çeşitli hava olaylarından etkilenmemesi için bu izolasyon malzemeleri önemlidir. İzolasyon sayesinde kablolar yüksek güvenlikli, elektrik kaçaklarının nadiren yaşandığı ürünler haline gelir. 

tek damar kablo hurda fiyatları esnek formu nedeniyle de bu kablolar, çeşitli yapıların üzerinden çekilebilir ve tesisat borularından geçip kolayca montajlanabilirler. Tek damar kabloların dar ve geniş alanda kullanımı oldukça pratiktir. tek damar kablo hurda fiyatları kullanım ömrü uzun olsa da tek damar kablolar, belirli bir zaman sonra tahribata uğrayabilir. Bu şekilde eskiyen ve işlevini kaybeden kablo formu da hurda olarak adlandırılır.

Tek Damar Kablo Nerelerde Kullanılır? 

Tek damar kablo hurda fiyatları
Tek Damar Kablo Nerelerde Kullanılır? 

Tek damar kablo hurda fiyatları kadar kullanım alanları da merak edilmektedir. Elektrik enerjisini iletmek ve çeşitli yerlere dağıtmak amacıyla tek damar kablolar çeşitli alanlarda tercih edilebilir. Bu malzemelerin kullanım alanlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Yapı içi elektrik tesisatında ve aydınlatma sisteminde tek damar kalın iç tesisat kablosu kullanılır. 
  • Endüstriyel tesislerde, ekipman ve makine güç bağlantılarını sağlamada bu ürünlerden destek alınır. 
  • Dış mekan aydınlatmasında, elektrik panoları ve kontrol sistemlerinde tercih edilir. 
  • Düşük gerilimli enerji dağıtım hatlarında, alt yapıyı oluşturmak için tek damar kablolar çekilir. 
  • tek damar kablo hurda fiyatları şehir içi aydınlatmasında, sokak lambalarında kullanılır. 

Yukarıda sıralı olan maddeler tek damar kabloların kullanıldığı alanlardan sadece birkaçıdır. İnşaat sektöründe de sıklıkla tercih edilen bu tür kablolar, içinde bulunan alüminyum ve bakırdan dolayı mükemmel bir iletkenlik sağlar. Bakır ve alüminyum, tek damar hurda fiyatları oluşmasında da oldukça etkilidir. 

Tek Damar Kablo Hurda Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

Tek damar kablo hurda fiyatları
Tek Damar Kablo Hurda Fiyatı Nasıl Belirlenir? 

Hurdaların fiyatlarını belirleyen birkaç önemli faktör bulunur. Bunlar; hurdanın ağırlığı, cinsi, piyasa değeri ve güncel arz-talep durumudur. Bu faktörler göz önünde bulundurarak hurdalar, müşterilerden satın alınır ve geri dönüşüme götürülür.

Tek damar hurda kablo fiyatları da belirtilen unsurlar odağında şekillenir. Bu malzemelerin alüminyum ve bakır yönünden zengin olması, ürünün daha yüksek fiyatlara satılmasına sebep olur. Bu nedenle fiyat skalası, alınan diğer malzemelere göre değişim gösterebilir. Bakır ve alüminyum; piyasası canlı, arz-talep dengesi çok olan materyaller arasında yer alır. Üstelik geri dönüşüme olan katısı da oldukça fazladır. 

Güncel Tek Damar Kablo Fiyatları

Tek damar kablo hurda fiyatları
Güncel Tek Damar Kablo Fiyatları

Tek damar kalın iç tesisat kablosu, hurdalığa çıktığında birçok geri dönüşüm firmasının gözdesi haline gelir. Kolayca geri dönüştürülebilen bu ürünler, yüksek saflıktaki alüminyum ve bakır materyallerinden oluşur. Bu yüzden hurda firmaları, işlevini yitirmiş ve atık durumdaki tek damar kabloları değerlendirmek ister. Güncel veriler ve hurda kalitesine göre yapılan incelemeler sonucunda uygun bir fiyat teklifi sunan firmalar, atıkları satın alarak geri dönüşüme kazandırır. 

tek damar kablo hurda fiyatları fiyat belirlemede etkili bir konumda olan güncel piyasa verileri, hurdacılık sektöründe sıklıkla değişim gösterebilir. Bu sebeple belirli hurdaların fiyatlarında, farklılıklar ortaya çıkması normaldir. Elinizde bulunan hurdaları en uygun zamanda satmak için güncel piyasa verilerini takip ederek detaylı araştırmalar yapabilirsiniz.

Çınar Hurda, birçok hurdalık malzeme için güncel oranlarla “kg” başına fiyat verirken tek damar kalın iç tesisat kablosu ürününü de atlamamıştır. Sitemizi ziyaret ederek tek damar ve atıl malzemelerin fiyatlarına detaylı bir şekilde ulaşabilir, bizimle iletişime geçerek satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara