İstanbul Hurdacı

Telefon Kablosu Hurda Fiyatları Nasıl? 

Telefon kablosu hurda fiyatları telefon kabloları, iletişimi sağlamak amacıyla ağ kutuları ve telefonlar arasındaki bağlantıyı oluşturan araçlardır. Dışarıda bulunan merkez kutular, ev ve ofislerdeki masaüstü olarak bilinen cihazlarla, bu kablolar sayesinde bağ kurarlar. Benzer bir sistem, internet ağlarında da geçerlidir. 

Eskiyen ve yıpranan telefon kabloları işlevini yerine getirmediğinden, hurda kategorisinde değerlendirilir. Atık durumuna gelen bu ürünleri, geri dönüşüm firmaları aracılığıyla tekrar kullanılabilir duruma getirmek mümkündür. Telefon kablosu hurda fiyatları da elinde bulunan atıkları değerlendirmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelir.

Hurda Telefon Kablosu Alanlar 

Hurdacılık hizmeti veren bir çok firma, telefon kablolarını da satın alır. Telefon kablosu hurda fiyatları bu atık malzemeler, içerisinde çeşitli materyalleri barındırır. Sektörde oldukça önemli olan bakır, alüminyum, plastik gibi farklı ham maddeler; bu hurdalar içerisinden temin edilir. Süreç sonunda yeni ve kullanıma hazır kablolar üretilebileceği gibi bahsi geçen ham maddelerle farklı yapılar oluşturmak da mümkündür. 

Kullanışsız hurdalarınızı satarken, işinin ehli bir firmayla anlaşmanız önemlidir. Bu sayede hem elinizdeki ürünün değerini alırsınız hem de geri dönüşüme katkıda bulunduğunuzdan emin olursunuz. Bu süreçte Çınar Hurda ekibimizle  iletişime geçebilirsiniz. Kablolar birçok farklı özelliğe sahip olabileceğinden, değerlendirme ve fiyatlandırma da bu faktörlere bağlı olarak belirlenir. 

Hurda Telefon Kablosu Geri Dönüşümü 

Telefon kablosu hurda fiyatları
Hurda Telefon Kablosu Geri Dönüşümü 

Geri dönüşüm sürecinde takip edilen belirli prosedürler bulunur. Bu adımlar, aşağıdaki gibi sıralanır: 

  • Çeşitli aletler aracılığıyla çevresinde bulunan plastikleri ayırma
  • Çıplak telleri bir araya getirme ve ayrıştırma
  • Telleri sıvıya dönüştürene kadar bir fırında ısıtma 
  • Erimiş metallere istenen form vererek tekrar kullanıma hazır hale getirme 

Gördüğünüz üzere süreç oldukça basittir. Böylece kolaylıkla çöp olarak değerlendirebilecek, işlevsiz atıklar yeniden dönüştürülerek kullanılabilir hale gelir. Altyapı çalışmalarında, inşaatlarda ve fabrikalarda bu atıklardan bulmak mümkündür. Belirtilen atıkların geri dönüşüme değil de çöpe gitmesi, önemli bir enerji kaybını işaret eder. 

Çöpe atılan telefon kablosu hurdaları, doğaya zarar verecektir. Özellikle içerdiği plastiklerin eriyip kaybolma süreci düşünüldüğünde, sürdürülebilirlik açısından hiç de elverişli değildir. Bir hurdacıyla anlaşarak bu problemin önüne geçebilir, ham madde ihtiyacını azaltacak geri dönüşüm prosedürleriyle enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. 

Telefon Kablosu Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Telefon kablosu hurda fiyatları
Telefon Kablosu Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Fiyatların belirlenmesinde rol oynayan değişkenler, elinizdeki telefon kabloların durumu, içeriği ve miktarına bağlıdır. Yanmış, yıpranmış, kesilmiş atıklar tekrar ham madde haline getirilirken bir kısmının kullanılması mümkün değildir. Çünkü zarar görmüş materyallerin yeniden kullanımı uygunsuzdur. Bu sebeple; iyi durumdaki hurdalar her zaman daha değerli olacaktır. 

İçerik olarak bakır gibi değerli metallerce zengin olup olmaması da fiyatlandırmayı etkiler. Çünkü bu tarz kablolardan daha fazla ham madde elde edilir. Son olarak fiyat, miktarla doğru orantılıdır. Yani elinizde ne kadar çok ürün mevcutsa teklif edilecek fiyat o kadar yüksek olacaktır. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
WhatsApp Hattı Hemen Ara